SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8193
0,28%
EURO
5,6185
0,27%
ALTIN
189,25
0,01%

Mehmet Şimşek’ten ‘KKTC’ açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ekonomik anlamda büyümesi noktasında hep yanlarında olacağını söyledi.

Mehmet Şimşek’ten ‘KKTC’ açıklaması
Bu haber 30 Nisan 2017 - 11:12 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) ekonomik anlamda büyümesi noktasında hep yanlarında olacağını söyledi.

Uluslararası Final Üniversitesince Girne Acapulco Otel’de düzenlenen ‘Dünyada, Türkiye’de ve KKTC’de Ekonomik Gelişmeler ve Beklentiler Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KKTC’nin her zaman yanında olduklarını kaydederek, Kıbrıs’ta çözüm olsa da olmasa da reformları yapıp, KKTC’yi sürdürülebilir yüksek büyüme patikasına oturtmak için hem reform hem de kaynak noktasında size desteğe devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

REFORM YAPARSANIZ…

Mehmet Şimşek, reform yaparsanız sizi tanımıyoruz diyen ülkelerin de gelebilecegini belirterek, “KKTC’nin her zaman yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. Kıbrıs’ın ekonomide yatırıma ve üretken alanlara daha çok kaynak ayrılması beni çok sevindirdi” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin KKTC’ye verdiği kaynağın küçük bir kısmının bütçe finansmanına gitmesinin muazzam bir gelişme olduğunu, bundan dolayı KKTC Hükümeti ve bakanlarını kutladığını aktaran Şimşek, Türkiye’de de kaynağın olduğunu söyledi.

SİZİ TANIMIYORUZ DİYECEK ÜLKELER…

Şimşek, şöyle devam etti: “Türkiye’de son yıllara bakarsanız, ortalama yıllık 7-8 milyar dolar yurt dışına küresel yatırım olarak geliyor. KKTC de reformlarla rahat şekilde yine bu kaynağın bir kısmını çekebilir. Siz reform yaparsanız ‘Sizi tanımıyoruz’ diyen diğer ülkeler de gelir”

ÇÖZÜMDEN YANAYIZ

Kıbrıs’ta çözümden yana olduklarının altını çizen Mehmet Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı: “Eşit statüye sahip iki devleti destekliyoruz. Samimi olmaları gerekir. Kıbrıs’ta çözüm olsa da olmasa da bu reformları yapıp KKTC’yi sürdürülebilir yüksek büyüme patikasına oturtmak için hem reform hem kaynak noktasında size desteğe devam edeceğiz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER