SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

2017 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı 2017 personel alımı ne zaman yapacak, personel alımı şartları neler olacak? Binlerce vatandaş, 2017 Adalet Bakanlığı Personel Alımı ne zaman ve şartları neler şeklinde araştırmalar yaparken, bakanlık birçok birimi için ilanlar yayımlıyor.

2017 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?
Bu haber 16 Haziran 2017 - 14:43 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

Adalet Bakanlığı 2017 personel alımı ne zaman yapacak, personel alımı şartları neler olacak? Binlerce vatandaş, 2017 Adalet Bakanlığı Personel Alımı ne zaman ve şartları neler şeklinde araştırmalar yaparken, bakanlık birçok birimi için ilanlar yayımlıyor.

Geçtiğimiz aylarda bakanlığın sitesinden verilen ilanlarda 2 bin 750 memur alımı yapılacağı duyurusunda bulunulmuştu. 2 bin adli yargı hakim ve savcı adayı ile 750 avukatlık mesleğinden adli yargı hakimi ve savcı adayı alınacağı duyuruldu.

Bakanlık birimlerinde istihdam edeceği personelin koşullarını da belirledi…

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bakanlığın Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; EK-l’deki listede yeri, unvanı ve niteliği belirtilen 5 biyolog, 1 inşaat mühendisi, 4 makine mühendisi, 8 kimyager, 2 psikolog, 2 laborant, 4 patoloji teknikeri, 21 adli tıp teknikeri, 1 radyoloji teknikeri, 3 elektrik elektronik teknisyeni, 3 kimya teknisyeni, 1 makine teknisyeni kadrosu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır” denildi.

Açıklamada Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara, 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarına giren adaylar başvurabileceği bilgisine yer verilirken, koşullarla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her kadro için ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacaktır. Başvuruda bulunacakların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir”

PERSONEL ALIMINDA İSTENİLEN GENEL ŞARTLAR

2017 Adalet Bakanlığı Personel alımı genel şartları ise şöyle:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
– Son başvuru günü olan 16 Ocak 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
– Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak
– 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahküm olmamak
– 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
– Kamu haklarından mahrum olmamak
– Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak
– Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak

2017 Adalet Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler? Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştıracak personelden genel şartlar olarak yukarıda sıralanan koşulları isterken, bu yıl personel alımı yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER