SON DAKİKA

BIST100
89.962
0,00%
DOLAR
5,3805
0,17%
EURO
6,1055
0,13%
ALTIN
215,48
0,11%

2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı için harekete geçti. Peki 2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?
Bu haber 06 Temmuz 2017 - 11:31 'de eklendi ve 534 kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı için harekete geçti. Emniyet Genel Müdrülüğü, personel ihtiyacını gidermek için memur alacak. Peki 2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Birçok devlet kurumu gibi Emniyet Genel Müdürlüğü de personel alımı için ilan yayınlamaya başladı. Her yıl Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyen binlerce kişi bu ilanları ilgiyle takip ediyor. 2017 yılı içerisinde polis ve bekçi olmak üzere Emniyet kadrosuna alımlar yapılacak. Daha önce özel harekat polisleri için personel alım ilanı açan Emniyet’te alımların tüm hızıyla süreceği de gelen bilgiler arasında. Emniyet Genel Müdürlüğünün önümüzdeki aylarda Komiser Yardımcısı için polis alımı yapması bekleniyor ancak PÖH alımı hakkında her hangi bir tarih yok. Tarih belli olur olmaz yine sayfamızdan duyuracağız. İşte 2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler? sorusunun cevabı;

2017 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Temmuz ayı içerisinde pilot alımı yapacak. Havacılık Dairesi Başkanlığında görev yapacak pilotların alımında başvuracaklarda aranan şartlar ve başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda emniyetin internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlandı. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin tane de bekçi alacak. Bekçi alımının tarihi veya başvuru dönemi ile ilgili şu an herhangi bir açıklama gelmese de KHK ile çıkarılan karara göre bekçi alımı kesin olarak yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü pilot alımı için gerekli şartlar şunlar;

Başvurular nereden yapılacak?

a) Kimlik belgesi,

b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)

d) Pilotluk Lisansı belgesi,

e) www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Pilot Nitelikleri” başlıklı form, (2 nüsha olarak doldurulacak olan formun bir nüshası başvuru yapılan birime teslim edilecek ve diğer nüshası adayda kalacaktır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adaylar gelirken yanında getirecektir.)

f) Temel pilotaj sertifikaları (PPL, CPL, IR, Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler (sertifika, kurs belgesi vs. evrakların başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınava gelirken aday yanında getirecektir. Ayrıca kazanan adaylardan bu belgelerin asılları veya aslı gibidir onayları istenecektir.)

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı için gerekli şartlar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy – kilo orantılı olmak

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER