SON DAKİKA

BIST100
98.466
0,00%
DOLAR
5,6801
-0,10%
EURO
6,5720
-0,19%
ALTIN
223,62
-2,03%

2017 İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Birçok kişinin merak ettiği 2017 İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler? sorusu cevap buluyor. İçişleri Bakanlığı personel açığını gidermek için alımlar gerçekleştiriyor. Peki Bakanlık yılın ikinci yarısı için de personel alımı yapacak mı? İşte cevabı

2017 İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?
Bu haber 19 Haziran 2017 - 17:00 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı’nın 2017 personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak ve şartları neler? İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde personel alımına yönelik başvurular tamamlandı. Ancak İçişleri Bakanlığı gelecek günlerde de personel alımı yapacak.

PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Türkiye genelinde on binlerce kişinin merakla beklediği İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki Bakanlığın başvuru şartları nelerdir? İşte cevabı

“- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,
– En az önlisans mezunu olmak,
-1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
– 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Bakanlığın personel alımı başvuru müracaatları, elektronik ortamdaki İş Talep Formu, posta yolu veya bizzat müracaatlar da kabul ediliyor. Bakanlığın sitesinde yer alan açıklamada müracaatlarla ilgili şu bilgilere yer veriliyor: “Adaylar; Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan; “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 MAYIS 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.
Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların (www.turkiye.gov.tr)hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devletşifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT MerkezMüdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğiniibraz ederek temin edebilirler.
Adaylar ilanda yer alan puan türünden ikisine de sahip iseler ancak bir puan türü ve en fazla bir adet pozisyon için başvuruda bulunabileceklerdir. Birden fazla İle ve/veya pozisyona müracaat eden adayların, başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER