SON DAKİKA

BIST100
97.008
-0,46%
DOLAR
5,6298
-0,11%
EURO
6,4452
-0,35%
ALTIN
221,60
-0,27%

2017 Kamu Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

2017 Kamu Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?
Bu haber 14 Haziran 2017 - 13:20 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Türkiye’de kamuda istihdam etmek üzere memur alımları uzun yıllardır KPSS ile yapılmaktadır. 2017 Kamu Personel Alımı için de birçok kurum veya kuruluş için bu sınava girmek şartı aranmaktadır. Ancak bazı kamu kurumu veya kuruluşlarında KPSS olmadan da Kamup Personel Alımı da yapılmaktadır.

Özellikle sınav istenen memurluklarda KPSS’den ne kadar yüksek puan alınırsa yerleşme avantajları da o kadar yüksek olmaktadır.

SINAVSIZ KAMU PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

T.C. Başbakanlık Başmüşavirliği
Milli güvenlik Kurulu
MİT
TOKİMakina ve Kimya Endüstrisi İşçi Alımı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
EGM Komiser Yardımcısı Alımı
İŞKUR sınavsız işçi alımı
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
SHGM personel alımı
Milli Mayın Merkezi memur alımı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı

2017 KAMU PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

2017 Kamu Personel Alımı yapan kamu kurum veya kuruluşları da mutlaka şartlar aramaktadır. Bu şartlartan özellikle memur olma yaşı alt sınır ve üst sınır olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Alt sınır 18 yaş olarak uygulanmakla beraber sanat okulunu bitiren ve özel şartları taşıyan kişiler 15 yaşında da memuriyet için başvuru yapamilmektedir.

Bu arada kamu personeli olabilmek için eskiden 30 olan yaş sınırı artık 40 yaşına kadar esnetilebiliyor. Devlet memuru olabilmenin diğer ana şartları ise TC vatandaşı olmak, açılan kadro için istenilen şartları taşımak, memuriyet başvurusunda bulunacak pozisyonda çalışmaya engel bir hastalığı bulunmamak ve yüz kızartıcı suçlar olarak listelenen memuriyete engel suçları işlememiş olmaktır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER