SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

2017 KYK Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

Devlet kurumları veya kuruluşları personel alımı devam ediyor. Açık pozisyonlarına personel alımı için harekete geçen kamu kurum veya kuruluşları duyurularda bulunmaya başladı. İş arayanlar ya da kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşlar bugünlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) personel alımı yapacak mı? 2917 KYK personel alımı şartları neler? 2017 KYK personel alımı başvuruları ne zaman? b2017 KYK sözleşmeli memur alımı başvuruları ne zaman başlıyor? KYK'ya personel başvurusu şartları neler? sorularının cevabını sıkça aramaya başladı.

2017 KYK Personel Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?
Bu haber 23 Haziran 2017 - 10:43 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

Devlet kurumları veya kuruluşları personel alımı devam ediyor. Açık pozisyonlarına personel alımı için harekete geçen kamu kurum veya kuruluşları duyurularda bulunmaya başladı. İş arayanlar ya da kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşlar bugünlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) personel alımı yapacak mı? 2917 KYK personel alımı şartları neler? 2017 KYK personel alımı başvuruları ne zaman? b2017 KYK sözleşmeli memur alımı başvuruları ne zaman başlıyor? KYK’ya personel başvurusu şartları neler? sorularının cevabını sıkça aramaya başladı.

Personel alımı ile ilgili sorular sıkça sorulmaya başlarken, müjdeli haber KYK’dan geldi. KYK, 2017 yılında sözleşmeli memur alınacağı müjdesini verdi. Açıklamanın ardından başvurularının nasıl yapılacağı, adaylarda aranan şartların neler olduğu, kaç kişinin alınacağı binlerce aday tarafından merak ediliyor.

KYK 2017 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU

KYK’dan yapılan açıklamada,
sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapacak olan adaylar, başvurularını 05.04.2017 tarihinden 14.04.2017 tarihi saat 23.59’a kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirmişti. 2017’nin ikinci yarısında KYK’nın personel alımı yapıp yapmayacağı ise henüz belli değil.

KYK SÖZLEŞMELİ PERSONELLİK İÇİN İSTENİLEN KOŞULLAR

KYK koşulları ise şöyle:
“a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
ç) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adaylar sınava başvuru yapamayacaklardır).
d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak,
f) Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,
g) 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER