SON DAKİKA

BIST100
95.852
0,84%
DOLAR
4,6769
-0,92%
EURO
5,4606
-0,42%
ALTIN
191,18
-0,64%

4 bin taksiye asistan geliyor

İstanbul'da 4 bin taksiye son dakika asistan uygulaması getiriliyor! Böylece vatandaşlar yolculuklarını planlayabilecek ve trafik biraz daha rahatlayacak.

4 bin taksiye asistan geliyor
Bu haber 13 Şubat 2017 - 11:01 'de eklendi ve 249 kez görüntülendi.

İstanbul’da 4 bin taksiye asistan uygulaması getirilecek. Uygulama sayesinde vatandaşlar yolculuklarını planlayabilecek ve müşterisi olmayan taksiler trafikte boş yere dolaşmayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehir içi ulaşımda yolculuk planlamaları için ‘mobil ulaşım asistanı’ uygulamasını hayata geçiriyor. Alternatif ulaşım olanakları sunmak ve şehir içi yolculukları planlamak için projelendirilen “Ulaşım Asistanı Mobil Uygulaması’, yolculara İstanbul’daki ulaşım yöntemleri hakkında bilgi alabilme, alternatifleri arasından kendi tercihlerine göre en uygununu seçebilme, seyahatlerini planlayabilme ve takip edebilme imkanı sağlayacak. Sistem içinde bulunan taksi uygulaması sayesinde vatandaşlar, Uber, BiTaksi gibi uygulamalardaki gibi bulundukları noktaya taksi çağırabilecek, ödemeyi mobil uygulama üzerinden kredi kartı veya diğer elektronik ödeme şekilleriyle yapabilecek. Sistemle taksiciler boşa turlamak yerine merkezden yönlendirilerek kendilerini bekleyen müşteriye gidecek. Bu sayede boş taksilerin trafikte dolaşarak yoğunluk yapmasının önüne geçilecek.

HİZMETE PUAN VERİLECEK

Sisteme dahil olan taksileri kullanan vatandaşlar, yolculuğun sonunda aldığı hizmete de puan verebilecek. Nisana kadar 4 bin taksiye mobil uygulamayla ilgili cihaz kurulacak.

ALTERNATİF ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAK

Taksi, servis ve toplu taşıma araçlarını hesaba katarak yolculuk planlaması yapılabilecek sistem sayesinde vatandaşlar gidecekleri yere en kısa zamanda, hangi araçla ulaşabileceklerini görebilecek. İstanbullular zaman alternatiflerine göre seyahatlerini planlayacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER