SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3187
0,07%
EURO
7,3619
-0,27%
ALTIN
243,82
3,01%

5 ilde okullar tatil edildi

Okullar tatil edildi ! Şırnak, Van'ın Çatak ilçesi, Ordu'nun 10 ilçesi ve Giresun'un 3 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

5 ilde okullar tatil edildi
Bu haber 14 Şubat 2017 - 11:40 'de eklendi ve 828 kez görüntülendi.

Şırnak, Van’ın Çatak ilçesi, Ordu’nun 10 ilçesi ve Giresun’un 3 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Şırnak’ta kar yağışı sonucu il merkezi ve bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün, il merkezi ile merkeze bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Van

Van’ın Çatak ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, yaptığı açıklamada, etkisini sürdüren kar nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

Bu arada ilçe genelinde kar nedeniyle ulaşım sıkıntısının yaşandığı yollarda ekiplerin çalışması sürüyor.

Ordu

Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün ara verilirken, 3 ilçede ise bazı okullar kısmi tatil edildi.

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre yoğun kar yağışı sonucu Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Korgan ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi. Ayrıca Altınordu ilçesinin Saraycık İlkokulu-Ortaokulu, Gerce İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Gökömer İlkokulu-Ortaokullarında, İkizce ilçesinde Devecik, Kaynartaş, Şenbolluk ve Yoğunoluk Mahalleleri ile bu okullardan liselere, özel eğitim sınıflarına, özel rehabilitasyon merkezine taşımalı eğitim kapsamında giden öğrencilere ve Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Giresun

Giresun’da kar yağışı nedeniyle üç ilçede okullar tatil etildi.

Alınan bilgiye göre, Doğankent, Tirebolu ile Güce ilçelerindeki tüm okullarda eğitime, kar yağışı nedeniyle bugün ara verildi.

İl merkezinde de Yağmurca ve Okçu köylerinde eğitime ara verilirken Dereli, Yağlıdere ve Espiye ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapan öğrenciler için okul tatil edildi.

Hakkari

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı nedeniyle taşmalı köy okulları öğleden sonra tatil edildi.

Yüksekova ilçesinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle taşmalı köy okulları öğleden sonra için tatil edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER