SON DAKİKA

BIST100
92.484
1,14%
DOLAR
5,5202
0,92%
EURO
6,2077
0,94%
ALTIN
212,85
0,73%

AB Bakanı Çelik, AKPM’nin kararını tarihi hata olarak niteledi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AKPM'nin Türkiye'nin denetim altına alınması kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

AB Bakanı Çelik, AKPM’nin kararını tarihi hata olarak niteledi
Bu haber 25 Nisan 2017 - 16:06 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AKPM’nin Türkiye’nin denetim altına alınması kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, kararı adil olmayan ve haksız bir karar olarak niteleyerek, “”Bu Avrupa Konseyi için de AKPM için de tarihi bir hatadır” ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

AB Bakanı Çelik, açıklamasının ardından Dışişleri Bakanlığı da karara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yazıldı metinde: “Maksatlı çevrelerin Türkiye karşıtlığında günümüz Avrupasında şiddete varan şekilde yayılan yabancı düşmanlığı ve İslamofobiye karşı ülkemizin adeta tek başına mücadele vermesi ve mazlumun yanında yer alması da önemli yer tutmaktadır. Söz konusu çevrelerin etkisi esasen ülkemizdeki halk oylamasına gözlemlemeye gönderilen AKPM üyelerinin bazılarının terör örgütü sempatizanlarından seçilmesine de görülmüştü. Denetime alma kararı bu art niyetli grupların bir oyunudur” denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER