SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

AB: Görüşmeler iyi olumlu ve yapıcı bi atmosferde gerçekleşti

AB Komisyonu Sözcüsü Magraritis Schinas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AB yetkilileri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin yapıcı bir atmosferde gerçekleştiğini söyledi.

AB: Görüşmeler iyi olumlu ve yapıcı bi atmosferde gerçekleşti
Bu haber 29 Mayıs 2017 - 16:07 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Magraritis Schinas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AB yetkilileri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin yapıcı bir atmosferde gerçekleştiğini söyledi.

AB Komisyonu binasında günlük basın toplantısında, açıklamalarda bulunan Sözcü Magraritis Schinas, geçen hafta Brüksel’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk arasında yapılan görüşmelerde “tarafların ortak konuları” ele aldığını belirterek, “Türkiye ve AB iş birliğine devam etmek zorunda ve edecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile ilişkilerde yeni bir dönem olacağını vurgulayan Sözcü Schinas, Türkiye ve AB’nin ortak çıkarları bulunduğunu, bu çerçevede birlikte hareket etmenin bir zorunluluk olduğunu ve tarafların birlikte hareket etme konusunda mutabık kaldığını dile getirdi.

Bu arada NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı vesilesiyle Brüksel’i ziyaret eden Erdoğan, Juncker ve Tusk ile üçlü görüşmenin ardından Juncker ile yaklaşık 30 dakika süren ikili görüşme gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda AB Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani’yi de kabul etmişti.

Öte yandan AB yetkilileriyle görüşmelerde Türkiye ile AB arasında Mart 2016’da imzalanan sığınmacı anlaşmasının hayata geçirilmesi gerektiği bildirilmişti. Olumlu bir havada geçtiği belirtilen görüşmelerde, Türkiye-AB ilişkilerinin yeniden canlandırılmasının önemine vurgu yapılmış, terörle mücadelede iş birliğini güçlendirmenin gerekliliği kaydedilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER