SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,4907
0,21%
EURO
6,1974
0,16%
ALTIN
211,72
0,20%

ABD, Türkiye’nin DEAŞ operasyonlarına katılmasını istiyor

ABD, Türkiye’nin DEAŞ operasyonlarına katılmasını istiyor
Bu haber 21 Ekim 2016 - 11:20 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Türkiye’nin DEAŞ’a karşı gerçekleştirilen operasyonlara katılmasını istediklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki gelişmelerle ilgilenmesinin kabule edilebilir olduğunu belirterek, “Türkiye’nin DEAŞ’a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin Irak ve Suriye’den gelen çok sayıda sığınmacıya ev sahipliği yaparak büyük yük taşıdığını dile getiren Carter, şöyle konuştu: “Hudut güvenliğinizin sağlanması için tedbir almanızı destekliyoruz. Türkiye’nin DEAŞ’a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz. Türkiye ile bazen görüş ayrılıklarımız olabilse de prensiplerde daima mutabıkız. Terörizmin her türlüsüne karşı çıkmak da bu prensipler arasındadır. Neticede, aynı amaçlara nasıl ulaşılabileceği hususunda izlenecek yöntemlerde farklılıklarımız olabiliyor ama iki yakın müttefik olarak her konunun üzerinde çalışarak bunları aşabiliriz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER