SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8208
0,31%
EURO
5,6187
0,27%
ALTIN
189,25
0,01%

ABD ve Rusya hava sahası konusunda anlaştı!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile Rusya’nın Suriye’deki “Şayrat Hava Üssü”nün Donald Trump’ın emriyle vurmasının ardından iptal edilen hava sahası anlaşmasının yeniden yürürlüğe gireceğini açıkladı.

ABD ve Rusya hava sahası konusunda anlaştı!
Bu haber 12 Nisan 2017 - 22:44 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile Rusya’nın Suriye’deki “Şayrat Hava Üssü”nün Donald Trump’ın emriyle vurmasının ardından iptal edilen hava sahası anlaşmasının yeniden yürürlüğe gireceğini açıkladı.

ABD’li Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Moskova’da bir araya geldi. Ortak basın toplantısında Sergey Lavrov, ABD ile Rusya’nın Suriye’deki Şayrat hava üssünün Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın emriyle vurmasının ardından iptal edilen hava sahası anlaşmasının yeniden yürürlüğe gireceğini açıkladı.

ABD ile uzun görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Sergey Lavrov “Önceki yönetimin bize bırakmış olduğu sorunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Terörle mücadelede hiçbir ödün verilmemesi gerektiğini ifade ettik. Suriye’de yaşanan saldırı konu edildi Putin-Trump görüşmesinde. Çok detaylı bir soruşturması yapılması gerektiği fikrimizi ilettik. Sorumluların cezalandırılması, kimyasal silahların önlendirilmesinde Suriye hükümeti ve Birleşmiş Milletler ile beraber çalışılması gerektiğini ilettik. Tarafsız bir soruşturma yapılması gerektiğini ilettik. Suriye’de hava sahası anlaşması yeniden olacak. İsrail ve Filistin konusunda da tekrar çalışacağız” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER