SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

ABD vize yasağına düzenleme getirdi

ABD vize konusunda müslümanlara karşı yeni düzenleme getirdi. Vize başvurusu yapanlarda "ABD'den kişi veya kurum ile organik bağ" koşulu aranacak.

ABD vize yasağına düzenleme getirdi
Bu haber 29 Haziran 2017 - 11:12 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

ABD vize konusunda müslümanlara karşı yeni düzenleme getirdi. Vize başvurusu yapanlarda “ABD’den kişi veya kurum ile organik bağ” koşulu aranacak.

Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan Suriye, İran, Somali, Libya, Sudan ve Yemen vatandaşları, yeni vize başvurusu yapabilmek için ABD’de yaşayan yakın akraba veya yasal bir iş yerinden resmi kabul aldıklarına dair belge gösterme zorunda olacak.

Yakın akraba koşulu geldi

Vize almak isteyenlerin ABD’de yasal statüde yaşayan ebeveyn, eş, çocuk, yetişkin erkek veya kız çocuğu, damat, gelin veya kardeşlerinin olup olmamasına bakılacağı belirtildi. Böylelikle büyükanne ve büyükbaba, hala, amca, teyze, yeğen, kuzen, enişte, elti ve nişanlı gibi ikinci derece akrabalar bu statünün dışında kaldı.

Söz konusu 6 Müslüman ülkeden yeni vize başvurusunda bulunacak kişiler, ABD’de bu tür bir yakın akrabalık bağına sahip olmamaları durumunda yasal bir işletme veya kurumdan resmi bir kabul almış olmalarına göre değerlendirilecek.

Geçerli ABD vizesine sahip olanları etkilemeyecek

Bu yeni düzenlemenin, iki gün önce ABD Yüksek Mahkemesinin “ABD ile organik bağı olanlar vize yasağına tabi olamaz” yönündeki kararına uygun şekilde getirildiği ve halihazırda geçerli bir ABD vizesine sahip olanları etkilemeyeceği vurgulandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER