SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

ABD’de Trump etkisi

ABD’de Trump etkisi
Bu haber 25 Ocak 2017 - 15:39 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 ülke vatandaşlarının ABD’ye girişini sınırlayacağı iddia edildi.

Amerikan medyasında Donald Trump’ın bugün imzalayacağı kararname ile bazı ülkeden gelen göçmenlerin ülkeye girişini geçici süre durduracağı iddia edildi.

Bu arada Irak, İran, Sudan, Yemen, Somali ve Suriye’den gelen vize başvurularının ise “daha sıkı güvenlik prosedürleri tanımlanıncaya kadar” geçici süreyle askıya alınacağı kaydedildi.

Başkan Trump’ın imzalayacağı kararnamelerden birinde iseMeksika sınırına duvar örülmesi.

Bazı ülkelerin vatandaşlarının ABD’ye girişini yasaklayan, zorlaştıran ve askıya alan kararname ile Meksika sınırına duvar örülmesini ön gören kararnamelerin bugün Trump tarafından imzalanması bekleniyor.

Amerikan medyası ve Başkan Trump’a yakın isimlerden edinilen bilgilere göre geçtiğimiz günlerde başkanlık koltuğuna oturan Trump, bugün göçmenlere vize kısıtlaması ve Meksika sınırına duvar örülmesini öngören kararnameleri imzalayacak.

Trump, seçim kampanyalarında ‘Müslümanların ABD’ye alınmaması gerektiğini dile getirmiş, Başkan seçildiğinde de bu ifadesiyle daha sıkı güvenlik prosüdürlerini kastettiğini kaydetmişti.

Yeni Başkan seçim kampanyasında, ‘teröristlerin olduğu bazı Müslüman ülkelerden gelen kişilerle ilgili daha sıkı güvenlik denetimi yapılması gerektiğini, bu kişilerin ülkeye girişinin engellenmesi için gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar söz konusu ülkelere vize kısıtlaması getirilebileceğini’ söylemişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER