SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8216
0,33%
EURO
5,6188
0,28%
ALTIN
189,25
0,01%

ABD’den Rusya’ya cevap: Rusların tavrı kabul edilemez

ABD'li senatör John McCain, Rusların Batı Balkanlar'a ve dünyaya yönelik tavrının kabul edilemeyeceğini söyledi.

ABD’den Rusya’ya cevap: Rusların tavrı kabul edilemez
Bu haber 12 Nisan 2017 - 17:01 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

ABD’li senatör John McCain, Rusların Batı Balkanlar’a ve dünyaya yönelik tavrının kabul edilemeyeceğini söyledi.
Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain, Rusların Batı Balkanlar’a ve dünyaya yönelik tavrının kabul edilebilir olmadığını kaydetti.

John MacCain, Hırvatistan, Sırbistan ve Bosna Hersek’in ardından bölge ülkelerinden Karadağ’da da bir dizi temaslarda bulundu. John McCain, Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic ile görüştü.

SENATÖRDEN KARADAĞLILARA TEBRİK

Senatör, başkent Podgorica’daki Gorica Villası’nda yapılan görüşmenin ardından düzenlenen toplantıda, dünya genelinde istikrarın sağlanmasının önemini vurgulayarak, NATO üyeliği kararı için Karadağlı yetkilileri ve vatandaşları tebrik etti.

John McCain, dünya genelinde var olan kargaşada, NATO’nun öneminin altını çizerek, “Rusların Batı Balkanlar’a ve dünyaya yönelik tavrı kabul edilebilir değil. Bu tavır, demokrasimizi korumak adına bizim dayanışmamızı ve gücümüzü gerektiriyor” şeklinde konuştu.

RUSYA ABD SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETTİ

Rusya’nın bazı ülkelerde seçimleri ve demokratik süreçleri etkilediğini öne süren McCain, Rusya’nın ABD’deki seçim sonuçlarını da değiştirmeye kalkıştığına ancak bunu başaramadığına dair kanıtları olduğunu savundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER