SON DAKİKA

BIST100
93.699
0,94%
DOLAR
5,2996
-0,77%
EURO
6,0520
-0,62%
ALTIN
212,83
0,10%

Abdullah Gül hükümetin yanında…

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin önüne bakması gerektiğini belirterek, "Hükümete yardımcı olması gerekir" dedi.

Abdullah Gül hükümetin yanında…
Bu haber 05 Mayıs 2017 - 14:34 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin önüne bakması gerektiğini belirterek, “Hükümete yardımcı olması gerekir” dedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sessizliğini bozdu.

Cuma Namazı’nı Esenyurt’taki Serhan Tirit Merkez Camii’nde kılan Abdullah Gül, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Namazın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Gül, “Geçen günlerde bir siyasetçinin çeşitli, kendi parti içi hesapları çerçevesinden yaptığı çeşitli taktiler. O konuşmada beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’YE EMEĞİ GEÇMİŞ KURUCULAR HAKKINDA AĞIZA ALINMAYACAK İFADELER…

Bazı arkadaşların saygı çerçevresini aşarak kendisinin ne yapması gerektiğini söylemeye kalktığını dile getiren Gül, “Bazı arkadaşlar saygı çerçevesini de aşarak benim ne yapmam gerektiğini söylemeye kalktılar. Bazı çevreler başta ben olmak üzere Ak Parti’nin gerçek öncüleri kurucuları emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağza gelmeyecek laflar ahlak dışı davranışlar edep dışı, bunların nasıl organize olduğunu herkes biliyor. Bunları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” şeklinde konuştu.

HÜKÜMETE YARDIMCI OLMAK GEREK

Abdullah Gül, 7 sene tarafız cumhurbaşkanlığı yaptım ve günlük siyasete girmeyeceğini söylediğini anımsatarak, şunları söyledi: “Yeri, geldiğinde tecrübemi paylaşma sorumluluğum var. Baktığımızda ülke zaten kutuplaşmanın ve seçimlerin yorgunluğu içinde. Türkiye’nin önüne bakması gerekir. Ulusal çıkarların tehdit eden gelişmeler var. Herkesin bunları çözmek için çalışması gerekir. Hükümete yardımcı olmak gerekir. Bu fikirlerimi bu şekilde paylaşırım polemiklere sokmak isteyenleri de ciddiye almam”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER