SON DAKİKA

BIST100
93.643
0,50%
DOLAR
5,4096
-0,50%
EURO
6,1794
-0,43%
ALTIN
224,38
-0,42%

Adnan Bali: İnşaat sektörüne destek olacağız

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ekonominin lokomotifleri arasında olan inşaat-taahhüt sektörüne kaynak aktarmaya devam ettiklerini söyledi.

Adnan Bali: İnşaat sektörüne destek olacağız
Bu haber 20 Aralık 2016 - 10:02 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ekonominin lokomotifleri arasında olan inşaat-taahhüt sektörüne kaynak aktarmaya devam ettiklerini söyledi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “Gebze-İzmir Otoyolu Projesi, üçüncü Boğaz Köprüsü’nü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, Avrasya Tüneli Projesi ve Galataport Projesi son dönemde bankamızın da içerisinde yer aldığı konsorsiyumlarca finansman sağlanan önemli altyapı projelerinden. Bundan sonra da Çanakkale Köprüsü ve Kanal İstanbul projeleri de dahil olmak üzere ülke ekonomisine katma değer yaratacak, kredilendirme prensiplerimize uygun, sosyal ve çevresel açıdan sorunsuz projelerin hayata geçirilmesi için finansman çözümleri üretmeye devam edeceğiz” dedi.

BÜYÜME HIZLANACAK
Adnan Bali, 2017’de ekonomik büyümenin bir miktar hızlanabileceğini, ancak potansiyelinin altında kalmaya devam edeceğini kaydetti.

KARAMSAR OLMAYA GEREK YOK
Türkiye, böyle bir yılda bile %3’e yakın büyüme gerçekleştireceğini kayededen Bali, “Bununla birlikte Türkiye, hem büyüme açısından göreceli olarak bu ülkelerden çok farklı bir noktada hem de disiplinli mali politikalar sayesinde ekonomiye ivme kazandırabilecek hareket alanına sahip. Avantajlarımızın da farkında olmamız lazım. Ülke olarak bu bakımdan bir karamsarlığa kapılmaya da gerek yok, yol açmaya da gerek yok. Aslında belli başlı ekonomik göstergelerimize bakıldığında olumlu yönde ayrışma imkânımız var. Türkiye, böyle bir yılda bile yüzde 3’e yakın büyüyecek. 2005 yılından bu yana bizim büyümemiz 7 milyon kişi ile birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla yeni iş kapasitesi yarattı. Avantajlarımızın bilincinde olmalıyız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER