SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,4894
0,36%
EURO
6,1958
0,74%
ALTIN
211,95
0,31%

Ağbal’dan açıklama

Ağbal’dan açıklama
Bu haber 18 Ekim 2016 - 11:37 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni faaliyete başlayan Vatan İhtisas Vergi Dairesi’ni ziyaret etti. Burada ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan, ”Asgari ücret 1300 liranın altına düşecek mi?” şeklindeki soru üzerine, “Özellikle Kasım ayı başında itibaren bir grup asgari ücretli gelir elde eden vatandaşımızın eline geçen tutarın 1300 liranın altına düşüyor olması ile ilgili hükümet olarak bir değerlendirme yaptık. Son 3 aya ilişkin olarak gelirleri 1300 liranın altına düşen çalışanlarımızın, bu kayıplarını telafi etmek üzere bir çalışmayı tamamladık. Bakanlar Kurulumuz’da da bu kabul edildi. Bunun yaklaşık 1 milyar liralık bir yükü mevzu bahis. Zaten bunu o zaman da ifade ettik, bu çalışma için bir yasal düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.

Hazırlıkların sona yaklaşıldığını vurgulayan Ağbal, ”Bu konuyla ilgili uygulama zamanı gelmeden önce hukuki olarak gereğinin yapılmasıyla ilgili çalışmaları takip ediyorum. Hiçbir sıkıntı yok. 1 Kasım’dan önce bu düzenleme hayata girecek ve işverenlerimiz bordro üzerinde çalışanların ücretlerinde asgari geçim indiriminin artırımlı olarak uygulanmak suretiyle bu uygulamayı yapacaklar. Kimse endişe etmesin, her hangi bir uygulamanın hayatı geçmesi konusunda bir sıkıntı olmayacak, bu konuda gerekli hukuki çalışmalar o tarihten önce tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER