SON DAKİKA

BIST100
91.196
0,04%
DOLAR
5,4207
0,05%
EURO
6,2455
0,05%
ALTIN
224,58
-1,64%

AK Parti referandum stratejisini belirledi

AK Parti kritik referandum stratejisini son dakika belirledi! AK Parti'nin yol haritasında ekonomi ve terör olayları yer alacak.

AK Parti referandum stratejisini belirledi
Bu haber 17 Şubat 2017 - 12:05 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu için AK Parti stratejisini belirledi. Strateji kapsamında ekonomik saldırılar ve terörle mücadele vurgusu yapılacak.

AK Parti 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu için stratejisini belirledi. Teşkilatlar Genel Merkez’e çağrılarak strateji hakkında bilgilendiriliyor. Kampanya boyunca, polemiğe girmeden “hayırcılar” ötekileştirilmeden cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin anlatılması istendi.

EKONOMİ VE TERÖR

Stratejinin en önemli ayaklarından birisi ekonomi olacak. Bir yandan vatandaşa çıkarılan ve çıkarılacak ekonomik paketler anlatılırken diğer yandan iş dünyası ile de bir araya gelinecek. Milletle yakın temas kurulacak. Sivil toplum örgütleriyle bir araya gelinecek. Düzenlemenin Meclis’te çoğunlukla kabul edildiğine vurgu yapılacak.

HER BÖLGEYE GÖRE ŞARKI

Kampanyanın stratejisinin detayları AK Parti’nin MYK toplantısında da ele alındı. Toplantıda kampanya sürecinde kullanılacak sloganlar, şarkılar masaya yatırıldı. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi referandumda da her bölgeye göre şarkılar olacak. Bu kapsamda Kürtçe, Arapça, Karadeniz ve Ege ezgilerine yer verilecek.

MESELE MEMLEKET MESELESİ

“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusu yapılacak kampanya sürecinde düzenlemenin zorunlu olduğu, 2007’de ilk adımın atıldığı vurgulanacak. Vatandaşa, “Yarım kalan işi siz tamamlayın” denilerek, istikrar vurgusu ön planda tutulacak. Düzenlemenin tek bir isim için yapılmadığının altı çizilerek, “Mesele, memleket meselesi” denilecek. Kampanya programı henüz netleşmeyen Başbakan Yıldırım’ın, Doğu ve Güneydoğu’dakiler başta olmak üzere 20’yi aşkın ilde vatandaşlarla buluşması bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER