SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Akdağ’dan önemli açıklamalar

Akdağ’dan önemli açıklamalar
Bu haber 26 Ekim 2016 - 14:16 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, görevden uzaklaştırılan kişilerden yaklaşık 2 bin kişinin göreve iade edileceğini açıkladı.

A Haber’e açıklamalarda bulunan Bakan, ”Bilim insanlarının sürekli gündemde kalmak için açıklamalarda bulunmalarını doğru bulmuyorum. Bahsettiğiniz kişinin (Canan Karatay) açıklamalarını takip ediyorum. Benim ticaret için herhangi bir internet sitem yok deyişini kabul ediyorum ama takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bilim insanları vatandaşları doğru bilgilendirmeliler. İnternet ortamında her derde deva ilaç satılıyor, bu mümkün değil.” şeklinde konuştu.

Hasta hakları ile ilgili olarak, ”Vatandaşın bu kişilere tazminat davası açma hakkı vardır. Ve vatandaşlarımızın haklarını ihlal eden sağlık çalışanlarına dava açılsın. Hastalara siz diye hitap etmeyen sağlık çalışanları işlerini iyi yapmıyorlardır. Hastaların 30 saniyelik bir görüşmeleri dahi saygı çerçevesinde gerçekleşmeli, o hastaya hasta yakınına sandalye olmalı.” cümlelerine yer verdi.

Göreve iadeler konusunda konuşan Akdağ, ”FETÖ soruşturması kapsamında; görevden uzaklaştırılan kişilerden yaklaşık 2 bin kişi göreve iade edildi. Sağlık Bakanlığı Kuzey Irak’tan gelecek muhtemel göçe teknik ve gönüllü olarak hazırız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER