SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4923
0,23%
EURO
6,2157
0,46%
ALTIN
213,69
0,93%

AKİŞ ve SAF GYO birleşti

Akiş ve Saf GYO şirketleri sektörde güçlü olmak adına birleşti. Gayrimenkul sektörü, kendi içinde büyük birleşmelerle yolunda ilerlemeye devam ediyor.

AKİŞ ve SAF GYO birleşti
Bu haber 09 Şubat 2017 - 15:25 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi.

Akiş ve SAF GYO arasında yapılan birleşme sektörde büyük ve güçlü bir oluşum sağladı. Gayrimenkul sektörü, kendi içinde önemli ve büyük birleşmelerle yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Akkök Holding bünyesinde faaliyet gösteren Akiş GYO, gayrimenkulün önemli saha oyuncularından SAF GYO ile birleşti. Sözkonusu birleşme, aynı zamanda Türkiye genelinde gayrimenkul sektöründe sıralamayı değiştiren dev birleşme olarak nitelendiriliyor. İki ayrı kurumun birleşmesi sonucu çalışmaların Akiş GYO bünyesinde devam edeceği belirtildi. Sökonusu birleşme sayesinde Akiş GYO, Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarından biri durumuna geldi.

Birleşmeden öncesinde SAF GYO bünyesinde yer alan Akasya Alışveriş Merkezi, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin de sahibi olan Akiş GYO bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek. Gayrimenkul sektöründeki bu büyük birleşme sonucunda Akiş GYO’nun özkaynak değeri 2.5 milyar TL ve genel varlıkları 4 milyar TL’ye, yıllık kira geliri ise, 320 milyon TL’ye ulaşacak.

GYO SIRALAMASINDA 3. OLDU!

Akiş GYO A.Ş. Genel Müdürü Gökşin Durusoy, birleşmeye ilişkin değerlendirmesinde “Özkaynak büyüklüğü açısından özel sektör GYO’ları arasında 3. sıraya yükseldik. Yeni şirket temettü potansiyeli, rekabet avantajı ve projelerde hareket kabiliyeti sağlayacak” dedi.

REKABET GÜCÜ ARTACAK!

SAF GYO’nun bünyelerine katılması ile yollarına daha emin adımlarla ilerlediklerini ifade eden Akiş GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, “Operasyonel açıdan bakılınca alışveriş merkezlerinin doğrudan tek merkeze raporlamasının standardizasyon ve kurumsallaşmaya sağlayacağı katkı ile karar alma süreçleri kısalacak. Birleşme ile Akiş GYO önemli bir kira gelirine sahip olacak. Şirket, önemli temettü dağıtma potansiyeline kavuşacak.” diye konuştu

CADDE MAĞAZACILIĞINA 420 MİLYON TL YATIRIM

2018 yılında tamamlanması planlanan 420 milyon TL yatırım bedelli cadde mağazaların Eylül ayında Bağdat Caddesi ve Suadiye’de kapılarını açması planlanıyor. Öte yandan, Akiş GYO yeni markası Akpartman ile mimari yapısı, yenilikçi ve özgün tasarımları sayesinde ayrıcalıklı yaşam alanları planlıyor. Diğer taraftan, Beykoz bölgesinde 2018 yılında 40 bin m2 arsada 150 milyon TL bedelle konut ve ticari birimden oluşan bir projenin de hayata geçirileceği kaydedildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER