SON DAKİKA

BIST100
96.510
0,06%
DOLAR
5,6626
0,20%
EURO
6,5171
0,00%
ALTIN
222,20
-0,35%

Al Jazeera Türk, kapandı mı?

Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın, Türkiye’de yayın yapan internet sitesi kapatıldığı bildirildi.

Al Jazeera Türk, kapandı mı?
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 17:48 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.

Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın, Türkiye’de yayın yapan internet sitesi kapatıldığı bildirildi. Al Jazeera Türk’ün kapatılma kararı Diyarbakır ve Ankara’da görev yapan çalışanlara İstanbul’a çağrılarak tebliğ edildi.

Al Jazeera’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, özel dosyaları ve önemli gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, bağımsız ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen büyük önem arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir. Saygılarımızla,
Al Jazeera Media Network”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER