SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Ali Koç Musul’u yorumladı

Ali Koç Musul’u yorumladı
Bu haber 22 Ekim 2016 - 7:25 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Koç, Musul operasyonuyla tekrar gündeme gelen Türkiye’nin Ortadoğu’daki rolü ve etkisi konusunda önemli açıklamalar yaparak, ”Kendi mahallemizde olanlara dahil olmak zorundayız” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamalarının devamında, ”Türkiye gibi bir ülkenin kayıtsız kalmasının mümkün olmayacağını da anlamıyorlar. Sınırımızda var olan terör örgütleri konusundaki hassasiyetlerimizi de anlamıyorlar” diye devam eden Koç, bu ortamda fark yaratabilecek bir ülke varsa bunun Türkiye olduğunu dile getirerek “Bu kaos ortamının giderilmesi için Türkiye’nin önemli bir rolü olduğunu yaşayarak görüyoruz. Bölgesel bir güç olmak istiyorsa, sağdan soldan içeriden dışarıdan saldırılara maruz kaldığı bir ortamda Türkiye burnunun dibinde olan bitene kayıtsız kalamaz. Kalması bekleniyorsa bu Batı dünyasının en büyük hatası” cümlelerine yer verdi.

Rejim değişikliği konusunun zararları olabileceğini dile getirerek, ”Irak’ta Saddam’ın devrilmesinin ardından olanlara bakınca bir kez daha rejim değişikliğinin sonuçlarının işe yaramadığını gördük” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER