SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

“Almanya Berlin duvarı örüyor”

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik Almanya'nın Türk bakanların Türk vatandaşlarıyla görüşmesini engellemesine ilişkin Berlin duvarı ördüğünü söyledi!

“Almanya Berlin duvarı örüyor”
Bu haber 08 Mart 2017 - 11:10 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Almanya ile yaşanan kriz hakkında açıklama yaptı. Bakan Çelik “Almanya Berlin duvarı örüyor” dedi.

Almanya’da Türk bakanların Türk vatandaşlarla buluşmasının engellenmesi konusunda çok sert açıklamalar yapan Bakan Çelik, engellemenin yerel merciiler tarafından değil bizzat Alman hükümeti tarafından kasıtlı şekilde yapıldığını söyledi. Konuyla ilgili Bakan Çelik “Sistematik bir engelleme söz konusudur. Bu kuşkusuz ağır bir krizdir. Erdoğan düşmanlığıyla gündemde kalmak istiyorlar. AB, Türkiye ve göçmen konusunda sınıfta kaldı. Köprüler inşa etmiyorlar, duvarlar örüyorlar. Türkiye ile aralarına Berlin duvarı örüyorlar” dedi.

Türkiye AB üyesi olmak istiyor mu?

Kendisine “Türkiye AB üyesi olmak istiyor mu?” diye soruların geldiğini belirten Ömer Çelik “Türkiye AB üyesi olmak istiyor mu’ cümlesinde ‘Avrupa’ kelimesi önemli. Hangi Avrupa? Eğer Kastettiğiniz şey Sarkozy’nin Le Pen’in, Wilders’in kafasındaki Avrupa ise Türkiye böyle bir AB içinde hiçbir zaman olmak istemez, böyle bir AB’yi meşru görmez. Ama siyasi değerler temelinde entegre olmuş, insan hakları ve demokrasi konusundaki çifte standartlardan arınmış, Avrupa’nın kurucu babalarının ortaya koyduğu çerçevede barış ve istikrar projesi olan Avrupa’yı diyorsanız Türkiye zaten bunun doğal bir parçası olma arzusundadır.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER