SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3162
2,44%
EURO
7,3890
3,03%
ALTIN
244,04
3,10%

Anayasa taslak metni MHP’de

Anayasa taslak metni MHP’de
Bu haber 15 Kasım 2016 - 13:20 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti tarafından hazırlanan Anayasa taslak metninin kendilerine iletildiğini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Milletvekilleri tutuklanan HDP’ye destek vermek için geçen hafta parti sıralarına oturarak destek veren büyükelçileri eleştiren MHP Lideri Bahçeli, “Bazı AB üyesi ülkelerin Türkiye’deki büyükelçilerinin, geçtiğimiz hafta HDP Grup toplantısına katılmaları her şeyden önce yüzsüzlük, sorumsuzluk ve samimiyetsizliktir. Avrupalı olmanın yolu Kandil’e çıkıyor, canilerle kesişiyor, Türk düşmanlığında sabitleniyorsa, diyeceğim odur ki kimseye ihtiyacımız olmayacağından, biz bize yeteriz” dedi.

Anayasa değişikliği için görüşmelerde CHP’nin tavrını eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: “Bu süreçte CHP naz etmemeli, kapris yapmamalı, geri durmamalıdır. Başbakan’a kapıları açıksa ki öyle söylüyorlar, ‘teklifi bir de biz görelim’ diyorlarsa, buyursunlar kafa kafaya verelim, el ele, omuz omuza, gönül gönüle fiili açmazı giderelim.”

AK Parti’nin anayasa hazırlık metnini partilerine resmen ilettiğini açıklayan Devlet Bahçeli, “Katıldığımız ve katılmadığımız maddeleri tek tek belirliyoruz. Ardından partiler arasında kurulacak bir komisyonda, üzerinde mutabık kaldığımız değişiklik önerilerini süratle ve en kısa sürede Meclis Genel Kuruluna getirmeyi umuyor ve bunu amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

“Başkan mı, Cumhurbaşkanı mı?”
Grup toplantısı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “AK Parti’nin hazırladığı anayasa değişikliği teklif taslağında “cumhurbaşkanlığı” ifadesi mi yoksa “başkanlık” ifadesi mi var?” şeklindeki sorusunu, “Metinde ‘cumhurbaşkanı’ geçiyor.” şeklinde cevapladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER