SON DAKİKA

BIST100
96.303
-0,44%
DOLAR
6,0672
-0,47%
EURO
6,9830
-0,47%
ALTIN
232,23
-0,55%

Ankara Ticaret Odası için ilginç iddia

Ankara Ticaret Odası için ilginç iddia
Bu haber 27 Ekim 2016 - 12:30 'de eklendi ve 281 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en büyük ve en güçlü odalarından olan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da üyesi olduğu Ankara Ticaret Odası’nda istifa depreminin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Ankara kulislerinde Başkan Salih Bezci’nin de istifa edebileceği, Bezci’nin istifası halinde ise başkanlık koltuğu için en güçlü adayın Osman Gökçek olduğu konuşuluyor. Osman Gökçek de ”ATO Başkanlığı’na aday mısınız?” sorusuna “Meclis toplantısından önce bir şey söylemem doğru olmaz. Toplantı çıkışında kamuoyuna bir açıklama yapacağım” yanıtını verdi.

Ankara kulislerinde konuşulan senaryoya göre Başkan Salih Bezci kendi istifa etmediği sürece o koltuktan indirilemiyor. Ancak Bezci’nin baskıya daha fazla dayanamayarak bugün saat 14.00’te yapılacak Meclis toplantısında istifasını vermesi bekleniyordu. Diğer bir bilgi ise Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) sadece 8 yönetim kurulu üyesi değil 5 yedek yönetim kurulu üyesinin de istifa ettiği bilgisiydi.

Bezci’den boşalacak başkanlık koltuğu için en güçlü aday ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in oğlu, Beyaz TV Genel Müdürü Osman Gökçek olarak görülüyor. Gökçek’in başkanlığa giden yolu, Ekim ayının başında ATO Medya Meslek Komitesi’nden 4 asil 5 yedek üyenin istifa etmesiyle başladı. Söz konusu istifaların ardından 19 Ekim’de boşalan komite üyelik seçimlerinde Osman Gökçek aday olarak Meslek Komitesine, buradan da ATO Meclis üyeliğine girmiş oldu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER