SON DAKİKA

BIST100
94.441
0,00%
DOLAR
6,0754
-0,02%
EURO
7,0391
0,51%
ALTIN
233,37
-0,06%

AÖF tek ders sınavı 3 derse çıktı

AÖF tek ders sınavı 3 derse çıktı
Bu haber 26 Aralık 2016 - 14:40 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

AÖF tek ders sınavı bu yıldan itibaren 3 derse çıktı. Öğrencileri sevindiren müjdeyi Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan verdi. Naci Gündoğan, “Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri”nden mezun olmasına tek dersi kalan öğrenciler için uygulanan tek ders sınavların, bu yıldan itibaren 3 derse çıkarıldığını açıkladı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 3 ders sınav hakkında şunları söyledi: “Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları’ dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz.”

SINAVLAR YURT İÇİ 22 TEMMUZ’DA YURT DIŞI 13 AĞUSTOS’TA
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan; “Türkiye programları için üç ders sınavı; 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. Türkiye programlarına kayıtlı bulunan ve halen cezaevinde/tutukevinde olup üç ders sınavına girme hakkı olan öğrencinin sınavı, 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır. Yurtdışı programları için üç ders sınavı; 13 Ağustos 2017 Pazar günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER