SON DAKİKA

BIST100
95.569
0,54%
DOLAR
4,7012
-0,40%
EURO
5,4638
-0,36%
ALTIN
191,63
-0,40%

Araçlara kara kutu geliyor

Araçlara kara kutu geliyor! Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı öncesinde yaptığı esnaf ziyaretinde araçlara kara kutu takılacağını resmen açıkladı

Araçlara kara kutu geliyor
Bu haber 24 Şubat 2017 - 15:33 'de eklendi ve 249 kez görüntülendi.

Kazalarda kimin hatalı olduğunu ya da hataların kaynağını belirlemek amacıyla Araçlara kara kutu uygulamasına geçilecek.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı öncesinde Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi’ne bir ziyarette bulundu. Burada esnafla bir araya gelen Başbakan Yıldırım, esnafın sorunlarını dinleyerek sohbet etti.

Araçlara kara kutu takılacak

Oto sanayi esnafının sigorta konusunda birtakım sıkıntıları olduğunu dile getiren Yıldırım, şunları ifade etti:

“Primlerin yüksekliği, kaza yapan araçlara belirli sınırlamalar getirilmesi. Bunlara bakacağız, gözden geçireceğiz. Genel olarak zaten sigorta primleri çok daha yüksekti. Geçen yıl düzenleme yaptık, yüzde 25 geriledi ancak halen yüksek geliyor. Bunun yolu sadece aracı sigorta etmekle olmuyor. Uçaklardaki, gemilerdeki gibi kara kutu konacak. Orta ve uzun vadede, hemen yarın değil. Bu kara kutu ne yapacak? O aracın bütün seyahatinde ne oldu, ne bitti, sollamada hata var mı, hız aşımı, trafik kuralı ihlali var mı? Bunları hep kaydediliyor. İşin sonunda açıyor, bakıyor herkes kusuruna göre oradaki hasarın bedeline ortak oluyor. Ortak sorumluluk oluyor. Öyle olunca fiyatlar da tamamen düşmüş oluyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER