SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Asker zehirlenmelerine ilişkin birinci ağızdan açıklama geldi

Başbakan Binali Yıldırım, kışlalarda askerlerin yedikleri yemeklerden zehirlenmelerine ilişkin açıklama yaptı. Bütün birliklerdeki toplu yemek işlerini gözden geçirecekleri bilgisini veren Başbakan Yıldırım, "İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız" diye konuştu.

Asker zehirlenmelerine ilişkin birinci ağızdan açıklama geldi
Bu haber 20 Haziran 2017 - 17:39 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, kışlalarda askerlerin yedikleri yemeklerden zehirlenmelerine ilişkin açıklama yaptı. Bütün birliklerdeki toplu yemek işlerini gözden geçirecekleri bilgisini veren Başbakan Yıldırım, “İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız” diye konuştu.

Önce Manisa ardından da Kastamonu’da askerlerin zehirlenmesi üzerine konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, sabotaj olup olmadığı yönünde bir bilgi olmadığını belirterek, “Bunu söyleyebilmek için elde bilgi olması lazım. Her ihtimal dikkate alınarak araştırma yapılıyor. Benzer olayların üst üste gelmesi buna benzer düşüncelerin oluşmasına neden olabiliyor. Zaman zaman gıda zehirlenmesi olabilir ama bunların Manisa’da başlayıp arka arkaya devam etmesi kamuoyunun hassasiyetini de artırdı. Meseleye bütüncül bir bakış yapmamız lazım. Dolayısıyla bütün birliklerdeki toplu yemek işlerini gözden geçiriyoruz. İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız” ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN TEMASLARI

Yunanistan’ta gerçekleştirdiği temaslarla ilgili de bilgi veren Başbakan Binali Yıldırım, “Doğrusu 28 Haziran’da İsviçre’de yapılacak toplantıda garantör ülke olarak Yunanistan, Türkiye gibi ülkelerin başbakanlarının katılmasını gerektirecek şartlar oluşur mu oluşmaz mı gibi bir tereddüt var. Bizde de onlarda da var bu soru işareti. Kıbrıslı liderlerin belli konularda anlaşmış olmaları lazım. ‘Sadece güvenlik, garantiler konuşulsun diğerleri ayrı konuşulsun’ gibi bir yaklaşımı benimsemiyoruz. Çözüm bir bütündür. Yönetişim, toprak, nüfus konuları, birleşmeden doğan Avrupa Birliği ile ilişkiler ve özgürlük konusu, garantiler dahil paket olarak ele alınıp çözüme bağlanmalı. Bu kadar kısa sürede hepsi olur mu, henüz net değil. Çalışacaklar. Biz de çalışmaları takip edeceğiz. O arada bizim Sayın Başbakan ile de diyaloglarımız devam edecek. Çözüme katkı sağlamak için gerekli gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER