SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8201
0,30%
EURO
5,6155
0,22%
ALTIN
189,25
0,01%

Asyalı yatırımcılardan Türk şirketlerine rağbet

Son yıllarda Türk şirketlerine rağbet gösteren Çin'den Hindistan'a, Japonya'dan Malezya'ya kadar birçok Asyalı yatırımcı Türk şirketlerine ortak oldu.

Asyalı yatırımcılardan Türk şirketlerine rağbet
Bu haber 03 Nisan 2017 - 9:18 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

Asyalı yatırımcıların son yıllarda 15 Türk şirketine ortak olduğu belirtildi.

Son yıllarda Türk şirketlerine rağbet gösteren Çin’den Hindistan’a, Japonya’dan Malezya’ya kadar birçok Asyalı yatırımcı Türk şirketlerine ortak oldu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Asya-Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Murat Kolbaşı, Asyalı yatırımcılara ilişkin yaptığı açıklamada “2016 yılında Çin’den Hindistan’a kadar birçok Asyalı yatırımcı 15 Türk şirketine ortak oldu ya da satın aldı.” dedi.

Koordinatör Kolbaşı, Türkiye’de üretimin AB’ye vergisiz satış sağladığını söyleyerek “Çin menşeli ürünlerde gümrük vergileri yükseldiği için buradaki firmaların Türkiye’ye gelip üretim yaptıklarını belirtti. Koordinatör Kolbaşı sözlerine şöyle devam etti; “Asyalı yatırımcılar Türkiye’ye gelip üretim yapmaya pozitif bakıyorlar çünkü Türkiye’nin iç pazar dinamiği, üretimlerinin maliyetlerini kaldıracak kadar büyük. Tabii bu bazı sektörlerde değişiyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER