SON DAKİKA

BIST100
93.297
0,00%
DOLAR
5,3787
0,59%
EURO
6,1005
0,49%
ALTIN
208,79
-1,89%

Atina ‘da ortalık karıştı

Atina 'da 2 bin kişi gösteri düzenleyerek hükümeti eleştirdi. Göstericiler kamu çalışanlarının çalışma şartlarının düzeltilmesini istedi.

Atina ‘da ortalık karıştı
Bu haber 23 Şubat 2017 - 12:33 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Yunanistan’ın başkenti Atina karıştı. Polis, sahil güvenlik ve itfaiyecilerin bulunduğu bir grup, kamu çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi için gösteri düzenledi.

Atina ‘da 2 bin kişi toplandı

Başkent Atina’nın Sintagma Meydanı’nda üniformalarıyla toplanan iki binin üzerinde gösterici, bütçe kesintileri ve kötü çalışma şartlarını protesto etti. Hükümetin kemer sıkma politikalarına karşı slogan atan göstericiler, “Sizi koruyanları koruyun”, “Haklarınızı koruyun, hayatlarınızı koruyun” şeklinde pankartlar taşıdı.

Rodop Emniyet Çalışanları Derneği Başkanı Stavroula Cacana, yaptığı açıklamada, “Bütçe kesintilerine son verilmesini istiyoruz. Daha fazla çalışana ve daha iyi şartlara ihtiyacımız var” dedi.

Cacana, hükümetin bir kez daha bu talepler için kendilerini sokağa dökmek zorunda bıraktığını belirterek, “Bu talepler hükümettekiler muhalafetken destekledikleri vaatlerdi ama hükümet sözlerini tutmadı. Daha iyi güvenlik sağlamamız için bunlara ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

Yunanistan’da binlerce kamu çalışanı, ekonomik kriz nedeniyle işlerini kaybetti. İşlerini koruyan memurların gelirleri ise kemer sıkma önlemleri sonucu kesintilerle önemli ölçüde azaldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER