SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7888
-0,35%
EURO
5,6226
0,34%
ALTIN
189,47
0,21%

Avrupa’nın en fazla para getirip para bıraktığı ülke Türkiye

Avrupa’nın en fazla para getirip para bıraktığı ülke Türkiye
Bu haber 12 Nisan 2017 - 10:33 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Avrupa’nın en fazla para getirip bıraktığı ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda üniversite öğrencilerine konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “AB-Türkiye ilişkileri önümüzdeki dönemde çok farklı boyutlarda güçlenecek ama Türkiye’nin eli güçlü olacak, Türkiye’nin elinde daha fazla kart olacak. Yeni sistem Türkiye-AB ilişkilerinde, Türkiye’yi güçlendiren yepyeni bir çerçeve oluşturacak” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE – AB İLİŞKİLERİNDE TÜRKİYE’NİN ELİ DAHA DA GÜÇLENECEK

Türkiye-AB ilişkilerine yönelik de konuşan Naci Ağbal, “AB-Türkiye ilişkileri önümüzdeki dönemde çok farklı boyutlarda güçlenecek ama Türkiye’nin eli güçlü olacak, Türkiye’nin elinde daha fazla kart olacak. Yeni sistem bu anlamda Türkiye-AB ilişkilerinde Türkiye’yi güçlendiren yepyeni bir çerçeve oluşturacak” diye konuştu.

EN FAZLA YABANCI SERMAYE AVRUPA’DAN

Naci Ağbal, bugün AB ile bir Gümrük Birliği genişletme çalışması yaptıklarını belirterek, “AB’ye bakmayın onlar bizden daha fazla istiyor. Çünkü Türkiye büyük bir pazar, Türkiye önemli bir ülke. Bugün Avrupa’nın en fazla para getirip bıraktığı ülke biziz, en fazla yabancı sermayeyi biz Avrupa’dan alıyoruz. Neden? Türkiye’nin büyüyen resmini Avrupa görüyor ama yapacağımız bu yönetim sistemi değişikliğinden sonra Türkiye bu noktada çok daha güçlü olacak” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER