SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Bağ-Kur’lulara emeklilik için kredi

Prim borcu nedeniyle emekli olamayan Bağ-Kur'lulara düşük faizli kredi yolu verilecek.

Bağ-Kur’lulara emeklilik için kredi
Bu haber 07 Ağustos 2017 - 11:36 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Yaş ve sigortalılık süresini doldurmuş ancak emekli olamayan Bağ- Kur’lular kredi kullanarak borçlarını kapatabilecekler. Böylece emekli olan Bağ-Kur’lular bağlanacak emekli maaşı ile kredi borçlarının geri ödemesini yapabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında Bağ-Kur‘lulara, borçlarını ödeyip emekli olabilmeleri için herhangi bir teminat göstermeden kredi kullanma imkanı sağlayan protokol imzalandı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, SGK ve Ziraat Bankası arasındaki protokolü değerlendirdi.

Bendevi Palandöken, sigortalılara hazırlanan kanun kapsamına giren borçlarını 30 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar yapılandırma ve 31 Ağustos 2017’ye kadar ödeme imkanı tanındığını belirtti.

TESK Başkanı Palandöken, imzalanan protokolün ardından 90 bini aşkın Bağ-Kur’luya emeklik yolunun açıldığını belirterek şunları söyledi: “Bu protokolle hem yaşını, sigortalılık süresini doldurmuş ancak borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş olacak hem de devlet alacağını tahsil edecek. Şu an emekliliği gelmiş 90 bini aşkın prim borçlusu Bağ-Kur’lu var. Emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi verilmesi, Bağ-Kur’lular için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsat değerlendirilmeli.”

NASIL BAŞVURULACAK?
Mali açıdan yeterli imkana sahip bulunmayanlar için verilen bu kredinin bir şans olduğunu kaydeden TESK Başkanı Palandöken “Vatandaşlarımız 31 Ağustos 2017’ye kadar bu imkandan bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne ve Ziraat Bankası şubelerine giderek faydalanabilir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER