SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8188
0,27%
EURO
5,6176
0,25%
ALTIN
189,25
0,01%

Bahçeli: “AP terörizme yakasını kaptırdı”

Bahçeli: “AP terörizme yakasını kaptırdı”
Bu haber 24 Kasım 2016 - 18:35 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye kararını eleştirerek, “AP, terörizme yakasını kaptırdı” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakerelerin durdurulması yönündeki kararını değerlendiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi: “AP, terörizme yakasını kaptırdı. Türkiye’ye samimiyetsiz ve soğuk bakışını tescil ettirdi ve art niyetini tekrar gözler önüne serdi. Türk milleti, AP’nin kararını reddetmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi de bu temelsiz ve omurgasız kararı telin etmektedir.”

Bahçeli: “Avrupa, veba salgınından sonra ikinci kez büyük ve acınası bir hastalığa tutulmuştur. Bu vahim hastalık terör örgütlerinden bulaşmıştır. Avrupa ülkelerinde görev yapan Türk kökenli 147 parlamenterin AP’nin kararına göstermeleri gereken tepkileri de önemli hal almıştır. Türkiye’nin haysiyetiyle oynamaya kalkışan, ülkemizi karalamaya yeltenen şarlatanlığa Türk kökenli parlamenterlerin itirazı olmalıdır. Ve bu itiraz hemen yapılmalıdır. Kimliğini kaybetmemiş, doğduğu toprakları unutmamış kardeşlerimizin sesini duymak en tabii hakkımızdır. AP’nin Türkiye’yi suçlayan, yargılayan ahlaksız kararı konuşulurken, gücünü Avrupa ülkelerinden alan terör örgütleri de boş durmamaktadır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER