SON DAKİKA

BIST100
92.548
1,21%
DOLAR
5,4955
0,47%
EURO
6,1853
0,57%
ALTIN
211,77
0,22%

Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu
Bu haber 25 Ekim 2016 - 13:58 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Ülkenin durumunu değerlendiren Bahçeli, ”Bu hafta sonu karşılayacağımız Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü şimdiden kutluyorum. Devletimizi diri ve zinde tutan geleneksel değerlerin yıpratıldığı bir dönemdeyiz. Korku ve kaygılar tavan yapmaktadır. Ülkemiz iç sorunlar ve diğer yanda anormal tehditlerle meşgul olmaktadır. Terör Türkiye’yi ablukaya almıştır. Irak ve Suriye odaklı gerilimde hem ülkemizin iç sorunu hem de bölgesel istikrar zedelenmektedir. Türkiye’nin Musul operasyonuna katılıp katılmayacağı tartışması sıcaklığını korumaktadır. ABD Savunma Bakanı anlaşıldığını açıklasa da Bağdat tam tersini öne sürmüştür. IŞİD önce Kerkük’e saldırmış, Türk askerinin konuşlandığı Başika da IŞİD tarafından tehdit edilmektedir. TSK mücadeleye destek vermiştir.  Musul’un teröristlerden temizliği süratle yapılmalıdır.” şeklinde konuştu.

Eleştirel konuşmayla devam ederek, ”Türkiye, Irak ve Suriye’deki gelişmelere müdahil olabilmeyi göze almalıdır. İtirazların artık bir manası yoktur. Misak-ı Milli’nin ruhuna mı bağlanacağız yoksa üç beş köksüzün sözlerine mi bakacağız. Ecdadın emanetlerine korkusuzca sahip çıkmaktan başka alternatifimiz olmayacaktır. Kerkük ve Musul enerji kaynaklarını sömürmek isteyenlerle Kürdistan için oyunlar oynayanlar akıllarını başlarına alsınlar. Türk milletinin ne eli tükenir ne de nefesi kesilir. Biz okumuzu atıp yayını hala asmadık, asmaya da niyetimiz yoktur. ” dedi.

Başkanlık konusunda ise, ”Her teklifimiz bir fikri zemine yaslandı. Biz devletin tıkandığını, sistemin kilitlendiğini söylüyoruz. Mevut fiili durumla hukukun uyuşmadığını ısrarla ifade ediyoruz. 15 Temmuz’dan sonra dönüşüm gösteren dinamiklerin yeni ihtiyaçlar ortaya çıkardığını görüyoruz. Sayın Erdoğan’ı seçen millet anayasayı rafa kaldırarak fiilen başkan olsun demedi. Biz fermanla ülke yönetilmesini geride bıraktık. Cumhurbaşkanlığı makamının tarafsızlığını ihlal etmesi kaosu tetikleyecektir. Fiili başkanlık uygulaması Türkiye’nin idare sistemine tamamen aykırıdır. Millet seçti bahanesiyle başkanlığa mazeret uygulanması boş bir çabadır. ” cümlelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER