SON DAKİKA

BIST100
117.110
-0,46%
DOLAR
3,9755
1,04%
EURO
4,9018
1,18%
ALTIN
168,16
0,42%

Bahçeli, yeni Anayasa için “evet” dedi

Bahçeli, yeni Anayasa için “evet” dedi
Bu haber 03 Ocak 2017 - 12:07 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni Anayasa için Meclis’te ve referandumda “evet” oyu vereceğini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli Anayasa çalışmaları için Meclis’te ve sonrasında referandum için ‘evet’ diyeceğim dedi.

Bahçeli: Hedef milli birlik ve kardeşliğimizdir
Terör örgütlerinin amacının milli birlik ve kardeşliği bozmak olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, “Türk milleti eşine az rastlanır bir husumet kapanı içindedir. İnsanlığın defolu yüzleri, yeryüzünün en aşağılık türleri 2016’da ölüm ve dehşet saçtı. Hedef milli birlik ve kardeşliğimizdir. FETÖ’yü, PKK’yı, DAEŞ’i, DHKP-C’yi sürdüler. Terör örgütülerinin kökünün kurutmak kadar bunları destekleyip palazlandıranlarla hesaplaşmak da mecburi hal almıştır.Bunları yok etmek için ya yeni bir yol bulmalıyız ya da yeni bir yol çizmeliyiz. Terörü döktüğü kanda boğmak için yol bulmalıyız. 20 Temmuz 2015’ten bu yana kanımız akıyor. 600 asker 312 polis, 35 sivil toplam 1080 evladımız şehit olmuştur. 2016’da şehit sayımız 839. Cinayetler ne zaman son bulacak? Türkiye uçurumun kenarındayken gereksiz sert polemikler kimseye bir şey kazandırmayacaktır. MHP önce ülkem ve milletim diyen bir anlayışı benimser. Geçmişte 7 düvele yenilmedik şimdi de teröre boyun eğmeyeceğiz. Milli birlik ruhu olduktan sonra geçmişte olduğu gibi yine düşmanları tarihe gömecektir” dedi.

Bahçeli:Bu oyunu Müslüman Türk devleti bozacak
Reina katliamının sözün ve insanlığın bittiği nokta olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: “Profesyonel katilin yaptığı vahşet El Bab’la ilgilidir. Suriye meselesinde yapılan ateşkesle ilgilidir. DAEŞ maşadır, batının şiddet aparatıdır. Türkiye’ye musallat olan terör örgütlerinin gövdeleri aynı, dalları farklıdır. Çıbanınbaşı okyanus ötesidir. Katiller için kurtuluş yolu yoktur. Türkiye namerde el açmayacak. Küresel cellatlara taviz vermeyecektir. İhaneti özendiren soysuzlara hak ettiği cezayı verelim. Birbirimizin hayat tarzına nasıl çatık kaşla çıkabiliriz? Reina saldırısı sonrası sosyal medyada klavyenin arkasına saklanan alçaklara gereken ceza verilmelidir. Bu oyunu yine Müslüman Türk devleti bozacak. Beklemeksizin bir olalım, iri olalım, diri olalım. Onurlu bağımsız bir millet olarak yaşayacağız. Al yıldızlı bayrak altında toplanacağız. Türk milleti beraberliğini sonsuza kadar sürdürecektir.”

Bahçeli, yeni Anayasa için oyunu açıkladı
MHP Grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını Anayasa çalışmalarıyla ilgili soruları cevaplayan Devlet Bahçeli, “Benim bir tek oyum var. Meclis’te de referandumda da evet diyeceğim” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER