SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3354
-0,22%
EURO
6,0966
0,42%
ALTIN
209,38
0,38%

Bahçeli’den başkanlık açıklamaları

Bahçeli’den başkanlık açıklamaları
Bu haber 18 Ekim 2016 - 9:00 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı’nda başkanlık sistemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda CHP’ye de sert sözlerde bulundu.

Bahçeli, sözlerine ”Üzerinde yaşadığımız vatan coğrafyasının bedeli çok ağır ödenmiştir.  Ecdadımız zalimler karşısında kızgın kireci elle yoğurmayı tercih edecek kadar kahramanca bir tutum sergilemiştir. Türk milletinin tarihi duruşu malum çevreleri sürekli ürkütmüş, tedirgin etmiştir. Devamlı acımasız, vahşi arayışlara itmiştir. Eli ayağına dolaşan batılın bekçileri ölüm kusmak, fitne yaymak için yarış içine girmişlerdir. Halep kan ağlamaktadır. Masum canlar hedef alınmaktadır. Devasa bir birikim adeta ölüme terk edilmiş. Halep’in zulümden kurtarılması acil ve zorunludur. Meseleye bakışımız yabancıların bakışı gibi olmamalıdır. Halep’in kader çizgisi ile Anadolu’nun istikbal rotası ayrı ve uzak değildir. Halep tehlikedeyse Gaziantep, Hatay da tehlike altındadır. ” diyerek başladı.

Başkanlık konusunda konuşan Bahçeli, ”Başkanlık sistemine destek verip vermediğimiz neyi kastedip etmediğimiz herkesin gündemini epey işgal etmiştir. Anlam krizi yaşayan biçareler yine kendilerini belli etmiştir. Art niyetli kalem ve söz sahipleri üzerimize gelmişlerdir. Bereket versin, biz ne dediğimizin bilincindeyiz. Dedim ki Türkiye’de fiili bir durum vardır ve bu çözülmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı fiili Başkanlık yapmaktadır. Ya dedim, başkanlıktan vazgeçsin ya da yasal boyut kazansın ve sorun bitsin. Sanırım bu ifadelerin anlaşılmayan bir yanı yoktur. Söylediklerim böyleydi. Bunun üzerine komut almışçasına suçlamalara şaşırmamak imkansızdır. AKP’nin stepnesi, yedek lastiği, bastonu, kurtarıcı meleği dediler. Bindiğimiz dalı kestiğimiz söylediler. Gizli görüşmeler yaptığımızı dillendirdiler. ” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER