SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,4797
0,00%
EURO
6,1989
0,19%
ALTIN
211,72
0,20%

Bahçeli’den eleştirilere yanıt

Bahçeli’den eleştirilere yanıt
Bu haber 20 Ekim 2016 - 17:54 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalara karşı yapılan eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Sert açıklamalarda bulunan Bahçeli, ”Bir düşünceye, bir fikre, bir ülküye mutlak yöneliş, ancak ruhuyla bağlanmasını, özüyle kavramasını bilen vasıflı insanların harcıdır. Yaygın ve yerleşmiş bir aşağılık duygusuna kapılanların yegâne işi çarpıtmak, meslekleri saptırmak, mektepleri sahtekârlıktır. Dillerine ve vicdanlarına kilit vurulanların hakikatli bir haysiyet çizgisini savunmaları bir yana bunu idrak ve ifadeleri bile zordur. Malum ve meşum bir sorunun demokratik yollarla çözülmesi çağrısında bulundum.” şeklinde konuştu.

Açıklamalarının devamında, ”Görüyorum ki, her kafadan ayrı ve afaki sesler çıkıyor. “Üslubuyla beyan aynıyla insandır” sözünün hakkını veren ya da ihlal eden pek çok şahsiyeti ibretle, ilgiyle izliyor, gözlemliyorum. Türkiye akıntıda sürükleniyor, selin önünü alalım, gerekirse baraj yapalım diyorum; evet mi, hayır mı diyeceğimizi soruyorlar. Devlet düğümlendi, sistem tıkandı, rejim krize doğru gidiyor uyarısında bulunuyorum; duymayıp TBMM’nde ne yapacağımızı soruşturuyorlar.” cümlelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER