SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Bakan Ağbal uyardı: Borcu olanlar dikkat!

Bakan Ağbal uyardı: Borcu olanlar dikkat!
Bu haber 16 Mayıs 2017 - 12:03 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamına giren borçlulara yönelik bir takım uyarılarda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu borçlarını yapılandıran herkesin ödemelerini ay sonuna kadar mutlaka yapması gerektiğini belirterek, “Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak” diye konuştu.

Geçen yıl yürürlüğe giren ve vatandaşların başvuru konusunda ‘büyük bir teveccüh gösterdiği’ yapılandırma uygulaması için mayıs ayının çok önemli olduğunu aktaran Naci Ağbal, aynı ilgiyi ödeme noktasında da beklediklerini dile getirdi.

UYGULAMA BÜYÜK İMKANLAR SAĞLIYOR

Naci Ağbal, yeniden yapılandırmanın vatandaşlara büyük imkanlar sağladığını söyledi. Ağbal, bu imkanları kaybetmemek için ilk iki taksitin veya peşin ödemenin bu ayın sonuna kadar mutlaka yapılması gerektiğini kaydetti.

HEM TAKSİT HEM DE PEŞİN ÖDEME YAPMAYANLARA BİR ŞANS DAHA GETİRDİK

Yeniden yapılandırma uygulamasında ikinci taksitlerin ödenme süresinin ocaktan mayıs ayına ertelendiğini ve hem ilk taksit hem de peşin ödemelerini yapamayanlara yeni bir şans getirdiklerini kaydeden Ağbal, şöyle devam etti: “Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak. Önümüzdeki ay başvurularını almayı planladığımız yeniden yapılandırma uygulaması, asla geçmişte yapılandıran borçları kapsamıyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın mutlaka borçlarını bu ayın sonuna kadar ödemeleri gerekiyor. Yine SGK prim borçlarının ilk taksitinin veya seçenler için peşin ödemelerin de bu ay içinde yapılması lazım. Getirilen tüm imkanlara rağmen ödenmeyen borçlar için gereken takibi başlatacağız”

Ağbal, son olarak Gelir İdaresi Başkanlığındaki bürokratların sorumlu oldukları illerde vatandaşlara ulaştıklarını vurgulayarak, “Vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum. Bunun telafisi yok. Biz tüm imkanlarımızla vatandaşlarımıza konunun önemini anlatmaya devam edeceğiz” uyarısında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER