SON DAKİKA

BIST100
102.973
1,81%
DOLAR
4,7042
-0,08%
EURO
5,4961
-0,53%
ALTIN
197,89
0,17%

Bakan Çavuşoğlu: Çinli Will Liu ile Görüştü!

Görüşmeler sırasında, Çin ve Türkiye arasında kültür ve turizm bağlarının güçlendirilmesine vurgu yapıldı. Will Liu, Anıtkabir’i de ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu: Çinli Will Liu ile Görüştü!
Bu haber 13 Eylül 2017 - 18:44 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Görüşmeler sırasında, Çin ve Türkiye arasında kültür ve turizm bağlarının güçlendirilmesine vurgu yapıldı. Will Liu, görüşmelerin  ardından ailesiyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Yunus Emre Enstitüsünün davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ünlü oyuncu Will Liu, Enstitü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ile birlikte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’a bir  ziyarette bulundu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Çinli oyuncu ve yapımcı Will Liu ile turizm ve Türkiye’nin tanıtımı konuları üzerinde durdu. Çavuşoğlu, Will Liu ile Türkiye’nin 3 milyon Çinli turisti ağırlama hedefini ve Türkiye’nin Çin’de tanıtımı ele alındı.

Baba Nereye?; Türkiye’de!

TV programı “Baba Nereye?” nin başrol oyuncusu Will Liu, ailesi ve 11 kişilik gözlem ekibiyle, Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Öte yandan, “Baba Nereye?” adlı  TV programının Türkiye’de de çekilmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile bir araya gelen Will Liu, Türkiye’de olmaktan mutluluk duyduğunu  kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Çinlileri Türkiye’de misafir etmek istediklerini  ve  buluşmayı düzenleyen, Yunus Emre Enstitüsü Başkanına teşekkür etti. Türkiye’nin dizi film ihracatında dünya ikincisi olduğunu anımsatan Hüseyin Yayman, Will Liu’ya film çekimi teklifinde bulundu. Yayman, Türkiye’de bu yönde bir proje yapılması halinde her konuda bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi.

Will Liu, Türkiye Gizemli Bir Ülke!

Çin’in en çok izlenen reality show programı “Baba Nereye?”nin ana karakteri olan dünyaca ünlü Çinli oyuncu ve film yapımcısı Will Liu da Türkiye’de olmaktan  memnun olduğunu kaydetti. Will Liu, “Bizim için gizemli bir ülke olan Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmeye başladığımız için çok heyecanlıyız. Burada yeni projelere imza atmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER