SON DAKİKA

BIST100
102.989
1,83%
DOLAR
4,7042
-0,08%
EURO
5,4912
-0,62%
ALTIN
198,02
0,24%

Bakan Elvan’ın Turizmde 2023 Hedefi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde 3. Turizm Şurası'nda konuştu.

Bakan Elvan’ın Turizmde 2023 Hedefi
Bu haber 01 Kasım 2017 - 18:03 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 3. Turizm Şurası’nda konuştu. Turizmin geleceği hakkında önemli açıklamalar yapan Bakan Elvan, turizm dönüşüm programının mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasında turizmde 2023 hedeflerinden bahseden Lütfi Elvan, orta vadeli programlarına turizm dönüşüm programının hayata geçirilmesi, turizm stratejilerinin gözden geçirilerek revize edilmesi için bir adım atılması hususunu koyduklarını söyledi. Turizmin gelecek dönemde ülkeler arası önemli bir gelir kaynağı olmaya devam edeceğini söyleyen Bakan Elvan, son 15 yılda dünyadaki turist sayısının ikiye katlandığını söyledi.

Balkan Lütfi Elvan, bundan sonraki süreçte Türkiye’yi 2023’e taşıyacak bir stratejinin ortaya konulması gerektiğini belirterek, kültürel değerlerimizin yeterince tanınmadığına değindi. Elvan ”Turizmi çeşitlendirici yaklaşımlar ortaya koymamız gerekiyor, destinasyon odaklı tanıtım metodolojisini ve alan yönetimini mutlaka uygulamaya geçirmeliyiz” dedi.

Turizm Geliri Düşük
Elvan, gelen turistle elde edilen geliri kıyaslandığında gelirin düşük kaldığını söyledi. Turizm gelirlerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmayı, özellikle de yüksek gelir gruplarına yönelik yaklaşımların benimsenmesini önerdi. Elvan ”Yavaş yavaş her şey dahil sisteminden çıkacak bir yol haritasını ortya koymamız gerek. Turizmin çeşitliliği yönünde zayıfız. Turizm merkezleri, turizm gelişme ve koruma bölgeleri sayımız çok fazla. Buralara ciddi yatırımlar yapıyoruz, mutlaka bu noktalarda önceliklendirmeye gitmemiz gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER