SON DAKİKA

BIST100
96.510
0,06%
DOLAR
5,6542
0,05%
EURO
6,5115
0,21%
ALTIN
222,40
-0,26%

Bakan ödemeler için talimatı verdi

Mehmet Özhaseki terörden arındırılan bölgeler için talimatı verdi. Bakan Özhaseki, vatandaşa yapılacak yardımın bir an önce tamamlanması talimatı verdi.

Bakan ödemeler için talimatı verdi
Bu haber 08 Şubat 2017 - 10:59 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki terör nedeniyle zarara uğrayan illerde evleri hasar gören vatandaşlara yapılacak ödemelerin bir an önce tamamlanması için talimatı verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başkanlığındaki Doğu ve Güneydoğu Koordinasyon Toplantısı’nda bürokratlara bölgedeki az hasarlı binalar için hak sahibi vatandaşlara yapılacak ödemelerin bir an önce tamamlanması talimatı verildi. Ayrıca Bakan Özhaseki, mağdur olan vatandaşların problemlerinin çözümü noktasında çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

ŞIRNAK’TA 12 MİLYON LİRA KİRA YARDIMI

Bakan Özhaseki, terör olaylarından en çok zararı gören Şırnak için de 12 milyon lira tutarındaki kira yardımlarının bu ay içerisinde ödenmeye başlanacağını açıkladı.

Silopi’de 2 milyon 685 bin 970 lira, Cizre’de 1 milyon 908 bin 995 lira kira yardımının yapıldığını aktaran Özhaseki, çalışmaların bölgede açılan irtibat ofisleri üzerinden vatandaşlarla uzlaşma sağlanarak yürütüldüğünü kaydetti.

ALTYAPI EN HIZLI ŞEKİLDE TAMAMLANACAK

Özhaseki, toplantıda ayrıca İller Bankasının bölgede yürüttüğü altyapı çalışmalarına yönelik bilgileri de paylaşarak, içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yapımlarının en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 11 eserde restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Özhaseki, Gazi ve Melik Ahmet caddelerindeki sokak sağlıklaştırma projesinin 2017 yılı sonu itibarıyla bitirileceğini bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER