SON DAKİKA

BIST100
91.445
0,00%
DOLAR
5,4670
-0,05%
EURO
6,1535
0,06%
ALTIN
211,15
-0,53%

Bakan Özlü’den yerli otomobil ve yeşil pasaport açıklaması

Bakan Özlü’den yerli otomobil ve yeşil pasaport açıklaması
Bu haber 20 Ekim 2016 - 14:25 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilde iş modoli üzerinde çalışmalar yaptıklarını belirtti. Bakan Özlü, yeşil pasaportun ihracat yapan iş adamlarına da verilebileceğini aktardı.

Karabük Üniversitesi’nin akademik yıl açılışına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu.

Faruk Özlü, yerli otomobilde iş modeli üzerine çalıştıklarını ve sonuçlanma aşamasında olduğunu dile getirerek, “Onunla ilgili, proje ve iş modeli ne olacağını Sayın Başbakan’a arz edelim, onaylarını alalım sizinle paylaşacağız. Son aşamaya geldi” ifadelerini kullandı.

Demir ve çelik sanayisinde çevre katkı payında sıfırlamayla ilgili de konuşan Faruk Özlü, TRT payı ve çevre fonu konularının olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: “Yeni bir üretim reform paketi üzerinde çalışıyoruz. Şu anda tartışma aşamasında. Kamuoyunda tartışılıyor. O pakette bu iki konuda özelikle sıvı çeliği cevherden üreten fabrikalar için bir iyilik düşünüyoruz”

İş adamlarına yeşil pasaport verilmesi hususunda da açıklamalarda bulunan Bakan Özlü, yeşil pasaportun özellikle ihracat yapan iş adamlarına verileceğini söyledi.

Özlü, sözlerini şöyle tamamladı: “Yeşil pasaport verme konusunu hem Bakanlar Kurulunda konuştuk hem de TBMM’de de konuşuldu. Bununla ilgili düzenleme yapacağız. İş adamlarımıza, ihracat yapan iş adamlarına yeşil pasaport vereceğiz. Yeşil pasaport vereceğiz, daha rahat ihracat yapın, daha rahat gidip gelin. Belirli bir kriteri olacak. Herkes değil tabii ama iş adamlarımızdan büyüme hevesi olan, yurt dışına ihracat yapma hevesi olan, ticaret yapanlara yeşil pasaport vereceğiz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER