SON DAKİKA

Bakan Şimşek: Kadın Girişimcilere Pozitif Ayrımcılık Yapacağız

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KGF'den kadın girişimcilere pay ayıracaklarını söyledi.

Bakan Şimşek: Kadın Girişimcilere Pozitif Ayrımcılık Yapacağız
Bu haber 26 Kasım 2017 - 12:41 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KGF’den kadın girişimcilere pay ayıracaklarını söyledi. Kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapacaklarını ve kadın girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek, Hazine destekli kredi kefalet uygulaması kapsamında çalışmalara başladıklarını açıkladı. Kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik yapacakları uygulamalardan bahseden Şimşek, kadınlara yönelik belirli oranlarda kefalet limiti tahsis ettiklerini söyledi. Bu bağlamda kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladıklarını, KGF’den kadın girişimcilere pay ayıracaklarını duyurdu. Şimşek, “Önümüzdeki dönemde, uygulama kapsamında kullandırılması öngörülen 50 milyar liralık kefaletin bir bölümünü kadın girişimcilere ayırmayı planlıyoruz. Bu konuda kadın sivil toplum kuruluşlarıyla görüşme planlıyoruz” şeklinde konuştu.

202 Bin Firma KGF’den Yararlandı
Mehmet Şimşek, KGF kefaletleri kapsamında yararlanıcı firma sayısının 202 bine çıktığını söyledi. Bu bağlamda 356 bin kredilenme işlemi gerçekleştirilmiş. Şimşek, “Hazine destekli kefalet uygulamasında KOBİ’lerin aldığı pay yüzde 74’ü bulurken, kredilerin yüzde 86’sı Türk lirası cinsinden tahsis edildi” dedi. Sistemden yalnızca KOBİ’ler değil ihracatçı ve döviz kazandırıcı faaliyetleri olan işletmelerle finans şirketlerine de erişimde kolaylık sağlanacak. Bakan Şimşek, sistemden en çok yüzde 38 ile ticaret, yüzde 30 ile imalat sektörünün pay aldığını söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
porno izle