SON DAKİKA

BIST100
91.801
-0,46%
DOLAR
5,3609
0,64%
EURO
6,0698
0,28%
ALTIN
214,36
0,61%

O banka geri dönüyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı; Emlak Bankası yeniden faaliyete geçecek.

O banka geri dönüyor
Bu haber 11 Mayıs 2017 - 15:03 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı; Emlak Bankası yeniden faaliyete geçecek.

Yasal düzenlemenin akabinde, BDDK’ya gerekli başvuruların yapılarak Emlak Bankası’nın yeniden faaliyete geçirileceğini dile getiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Şu anda Emlak Bankasını ne özelleştirme gibi bir planımız var ne de sektörel bir bankacılık yapma düşüncesi var” dedi.

YENİDEN YAPILANDIRMAYA İLİŞKİN YASADA 10. MADDE DE KABUL EDİLDİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Maliye, Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacaklarını yeniden yapılandıran teklifin görüşmeleri sürerken, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 10. maddesi de kabul edildi.

Buna göre Tasfiye Halinde Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi ile Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi, gerekli izinlerin alınmasının ardından tasfiyeden çıkarılarken, Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketinin yeni esas sözleşmesi Genel Kurul tarafından kabul edilinceye kadar, Tasfiye Kurulu’nun ilgili mevzuattan ve esas sözleşmeden kaynaklanan tüm yetki ve sorumlulukları ile bankanın tüm iş ve işlemlerinde yetki ve sorumluluk Yönetim Kurulu’na geçecek.

EMLAK BANKASI’NIN MARKA DEĞERİ VAR

Naci Ağbal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öncelikli hedefin, Emlak Bankasının tasfiye sürecinin sonlandırılması ve bankanın yeniden faaliyete geçmesi olduğunu belirterek, bu yasal düzenlemenin akabinde BDDK’ya gerekli başvurların yapılacağını, ondan sonra Emlak Bankasının yeniden faaliyete geçeceğini aktardı. Ağbal, “Şu anda Emlak Bankasını ne özelleştirme gibi bir planımız var ne de sektörel bir bankacılık yapma düşüncesi var” şeklinde konuştu.

Naci Ağbal, Emlak Bankasının marka değeri olan bir banka olduğuna ifade ederek, “Yönetim Kurulu kendi çalışmaları çerçevesinde hükümetimize bir plan getirecek. O çerçevede bankanın ekonomiye katkı sağlaması için çalışma içinde olacağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER