SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Banka senetleri yurt dışına ihraç edilecek

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, banka senetlerinin yurt dışına ihraç edileceği bilgisini verdi.

Banka senetleri yurt dışına ihraç edilecek
Bu haber 25 Mayıs 2017 - 16:34 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, banka senetlerinin yurt dışına ihraç edileceği bilgisini verdi.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKKB) olağan genel kurulunda açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Banka senedi yurt dışına ihraç edilecek” dedi. Çalışmaların tamamlandığını ilk somut uygulamanın hayata geçeceğini dile getiren Canikli, banka senedinin sadece döviz cinsi olacağını ve yurtdışına ihraç edileceğini ifade etti.

Banka senedinin Merkez Bankası tarafından kullanılmasının da söz konusu olmadığını da aktaran Canikli aktiflerin bir kısmının menkulleştirilerek (banka senedi) yurtdışına döviz cinsinden ihraç etme çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti.

Nurettin Canikli, “Bununla ilgili talep de var, ilk somut uygulamasını hayata geçireceğiz. KGF destekli kredilerin 1,5 aylık süreçte 140 milyarın üzeridne hacme ulaşması takdir edilmesi gereken bir durum” diyen Canikli, “Finans sistemimiz reel sektörü desteklemeseydi güçlü büyüme rakamlarına ulaşamazdık. Amacımız Türkiye’yi güçlü büyüme patikasına çıkarmak” diye konuştu.

‘KÖTÜ’ GERİDE KALDI

Ekonomide tahminlerin dışında gelişen dalgalanmanın geride kaldığını aktaran Canikli, piyasaların normal seyrine döneceğini, şartlar ne olursa olsun bütçe disiplininden taviz verilmeyeceğini dile getirerek, enflasyon, işsizlik ve faizlerdeki durumun geçici olduğunu, en kötünün geride kaldığını söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER