SON DAKİKA

BIST100
95.537
1,55%
DOLAR
4,7553
-0,75%
EURO
5,5819
-0,54%
ALTIN
188,22
-0,78%

Başbakan Binali Yıldırım seçim sonuçları için ne dedi?

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım seçim sonuçları için ne dedi?

Başbakan Binali Yıldırım seçim sonuçları için ne dedi?
Bu haber 17 Nisan 2017 - 8:49 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım seçim sonuçları için ne dedi?

Başbakan Binali Yıldırım, halk oylaması sonuçlarının açıklanmasının ardından parti genel merkezinde balkon konuşması yaptı.

Başbakan Yıldırım, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini öngören halk oylaması, gayri resmi sonuçlara göre ‘evet’ ile neticelenmiştir. Cenabı Mevlam hayırlı uğurlu eylesin. Yüksek bir katılımla sandık başına giderek tercihini yapan, demokrasimize sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Bugün ilk kez bu halk oylamasında sandığa giden 1 milyon 269 bin gencimizi özellikle kutluyorum.” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, “Huzur içinde neticelenen bu oylama, demokrasi tarihimizde milletin kendi kararıyla verdiği bir seçimdir. Demokrasi tarihimizde bu oylamayla yeni bir sayfa açılmıştır. Herkes emin olsun ki çıkan bu sonucu halkımızın refahı, huzuru için en güzel şekilde değerlendireceğiz.” dedi.

“Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur kazananı aziz milletimdir”

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

“Yola çıkarken söylediğimiz gibi ‘Halkın iradesi nasıl tecelli ederse o sonuç, başımızın tacıdır’ dedik. Halkımız, seçimini yapmış, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ne olur vermiştir. Bu ülke, bu millet, artık hiçbir vesayete, hiçbir harici müdahaleye, hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir

Elbette farklı düşüncelerimiz, farklı çözüm önerilerimiz olacak ama neticede birliğimizi, beraberliğimizi gözümüz gibi koruyacağız. Demokrasimizin güzelliği de budur. Farklı fikirlere sahip olmak hiçbir şekilde birbirine üstünlük sağlamak demek değildir.

Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Kazanan Türkiye’dir, kazanan aziz milletimdir.

Bu seçimlerle 15 Temmuz alçak darbe girişimini yapan terör örgütüne, bölücü terör örgütüne, Türkiye’ye düşmanlık yapan dış mihraklara en güzel cevabı milletimiz sandıkta vermiştir.

Meydanlarda farklı şeyler söyledik, millete farklı şeyler anlattık ama son sözü millet söyledi, ‘Evet’ dedi, noktayı koydu.

Bu süre içinde Türkiye’ye müdahil olmak isteyenler, Türkiye’nin ayağına basmak isteyenler bugün bir mahcubiyeti yaşamışlardır. Onların dediği değil, Türkiye’nin, milletin dediği oldu.”

Yıldırım, kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER