SON DAKİKA

BIST100
90.529
-0,94%
DOLAR
5,3735
0,69%
EURO
6,0784
0,03%
ALTIN
213,68
0,17%

Başbakan, yeni kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın görüşmesinin ardından, Hakan Çavuşoğlu, Abdulhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ahmet Demircan ilk defa kabineye giren isimler oldu.

Başbakan, yeni kabineyi açıkladı
Bu haber 19 Temmuz 2017 - 15:09 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın görüşmesinin ardından, Hakan Çavuşoğlu, Abdulhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ahmet Demircan ilk defa kabineye giren isimler oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. Erdoğan ve Yıldırım’ın görüşmesinin ardından, Hakan Çavuşoğlu, Abdulhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ahmet Demircan ilk defa kabineye giren isimler oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni kabiniye açıkladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, “Bu bir bayrak yarışıdır, bir kan değişimidir. Bakanlar Kurulu zaman zaman bir yeni değişikliğe ihtiyaç duyulduğunda bunlar yapılır. Demokraside, siyasette olan bir şeydir. Görev dağılımı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Başbakan Yardımcılarının görev dağılımları gün içerisinde daha sonra ilan edilecektir” dedi.

İşte Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni bakanlar:

Başbakan Yardımcısı: Hakan Çavuşoğlu

Adalet Bakanı: Abdulhamit Gül

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Jülide Sarıeroğlu

Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkın Bak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Ahmet Eşref Fakıbaba

Sağlık Bakanı: Ahmet Demircan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER