SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3442
-0,06%
EURO
6,1053
0,57%
ALTIN
210,01
0,68%

Başbakan Yıldırım: Önce devlet olun sonra Türkiye’ye laf edin

Başbakan Yıldırım: Önce devlet olun sonra Türkiye’ye laf edin
Bu haber 14 Ekim 2016 - 8:17 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak ve Suriye’de yaşanan olayların Türkiye’yi çok fazla etkilediğini belirterek, “Türkiye’nin o bölgedeki meselelere sahip çıkmasından rahatsız olunduğunu görüyoruz. Önce devlet olmayı bilin sonra Türkiye’ye laf edin” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, gençlerin aydınlık yarınlarından zerre taviz vermeyeceklerini dile getirerek, “Kimse bize bu konuda akıl vermeye kalkmasın, demokrasi nutukları atmasın” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele noktasında açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, teröristlerin kutsalı olmadığının altını çizerek, “Ne insana ne cana ne hayata kıyarken, en ufak bir tereddüt göstermiyor. Doğrusu terörle mücadele, ülkemizin yeni karşılaştığı bir durum değil. 40 yıla yaklaşan bir süreçten bahsediyoruz. Günümüzde ise artık sadece bölücü terör örgütü değil, aynı zamanda FETÖ terör örgütüyle de DAEŞ gibi bir terör örgütüyle de mücadelemiz amansız bir şekilde devam ediyor. Türkiye, sahip olduğu coğrafyanın bir anlamda bedelini ödüyor” şeklinde konuştu.

Terör saldırılarına yönelik her türlü önlemin alındığını vurgulayan Yıldırım, yapmış oldukları saldırıları terörden medet umanların son çırpınışları olarak değerlendirdi.

Yıldırım, “Özellikle kırsalda büyük zayiatlar veren terör örgütünün artık kontrol eylemleri olarak tezahür etmektedir. Birçok yerde benzeri saldırılar güvenlik güçlerimizin hassas ve anlık istihbaratları değerlendirmesiyle önlenmektedir. Her türlü tedbir alınıyor, daha fazlası da alınacak” diye konuştu.

Irak ve Suriye’deki sorunlarla ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, o bölgelerdeki istikrarsızlıktan en fazla Türkiye’nin zarar gördüğünü kaydederek, şöyle konuştu: “Bölgeyle fiziki ve gönül bağı olmayan birçok ülke orada birtakım çalışmalar yaparken bu bölgede yaşayan hükümetlerin sesi soluğu çıkmıyor. Bu istikrarsızlığın, bu kargaşanın en büyük bedelini ödeyen Türkiye’nin meseleye sahip çıkmasından rahatsız olduklarını görüyoruz. Bunu söyleyecek olanların önce ülkelerine sahip çıkması lazım. Önce siz ülkenizin içinde yaşayan bütün vatandaşlarınıza sahip çıkın, onların yok olmasının önüne geçin, devlet olmayı bilin, ondan sonra Türkiye’ye laf edin”

Irak ve Suriye’ye seslenen Yıldırım, bölgedeki terör örgütleri ile yörede hiçbir sorununa çözüm üretmeyecek birtakım unsurları orada barındırma devam etmeleri halinde Türkiye’nin hudutlarını korumaya, terörle mücadele etmeye ve vatandaşlarının can mal güvenliğini sağlamaya yönelik her türlü tedbiri almaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER