SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Başbakan Yıldırım’dan İngiltere’deki saldırıya kınama

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere'nin Manchester kentinde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım’dan İngiltere’deki saldırıya kınama
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 14:40 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’nin Manchester kentinde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Binali Yıldırım, “İngiltere’deki terör saldırısını en kuvvetli ifadelerle lanetliyoruz. Terörün ne demek olduğunu iyi bilen ülkeyiz. Baştan beri söylediğimiz bir şey var; terör küresel bir tehdittir, terörle mücadele de küresel olmalıdır” şeklinde konuştu.

Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşhvili ile basın toplantısı düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’deki terör saldırısı ile ilgili olarak, “Dost ve müttefikimiz Birleşik Krallığa, ölenlerin aile ve yakınlarına derin başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum ve bu saldırıyı en kuvvetli ifadelerle lanetliyoruz. Terörün ne demek olduğunu iyi bilen ülkeyiz. Terörden en fazla bedel ödeyen bir ülkeyiz, dolayısıyla baştan beri söylediğimiz bir şey var; terör küresel bir tehdittir, dolayısıyla terörle mücadele de küresel olmalıdır” şeklinde konuştu.

TERÖRLE MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİMİZİ ARTIRMALIYIZ

Başbakan Yıldırım, yaşadığımız dönem itibariyle birçok noktata güvenliğin birbirine yakın olduğunu aktaran Başbakan Binali Yıldırım, “Her yerle ilgili tehdit de aynı. Hiç kimse ‘Benim ülkem daha güvenli’ diyemez. Böyle deyince de terörle mücadelede bir zafiyet yaşanma ihtimali ortaya çıkar. Bundan böyle terörle mücadelede yakın iş birliğini daha da artırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER